Znovuzrodenie legendárnej Nokie vítali milióny fanúšikov po celom svete, ktorí doteraz mohli okúsiť hneď niekoľko modelov rôznych tried. Tí najnáročnejší však stále čakajú na tú pravú vlajkovú loď, ktorá by svojou výbavou mohla do vrecka schovať všetkých protivníkov. Zdá sa, že Nokia zákazníkom podľa posledného úniku predsa len dopraje smartfón so špičkovou výbavou, teda ak tieto špecifikácie neklamú.

Zatiaľ čo mnohé veľké esá v smartfónovom priemysle svoje vlajkové lode stihli od začiatku roka predstaviť, tak staro-nová Nokia si pre nás svoje veľké prekvapenie ešte len chystá. Najnovšie správy totiž odhaľujú možnú výbavu pripravovanej Nokie 9. Pokiaľ by boli informácie pravdivé, tento rok môžeme uzrieť vlajkovú loď, ktorá ľavou zadnou prekoná aj modely Samsungu či Applu.

Odvážne špecifikácie nenechajú nikoho chladným

Predstava o takejto dokonalej výbave novej Nokie 9 sa však môže rýchlo rozplynúť. „Pozlátka“ tak nahradí krutá realita, ktorá nemusí splniť očakávania fanúšikov. V predbežnom úniku nám však budúca novinka spoločnosti dáva jasne najavo, že mieri na tie najvyššie priečky. Dôkazom toho má byť nielen silný hardvér, ktorý bude zahŕňať procesor Snapdragon 845 a 8 GB operačnej RAM pamäte. Nokia sa totiž môže vybrať v šľapajách svojho čínskeho konkurenta, ktorý nedávno odhalil prvý smartfón s „triple“ fotoaparátom. Správne, reč je o modeli Huawei P20 Pro, ktorý mohol inšpirovať aj inžinierov v HMD Global. 

 

Trojica objektívov by pritom mala prísť v rovnakom zložení, teda s monochromatickým a farebným snímačom, ktoré budú doplnené o teleobjektív. Rozdiel však nájdeme v ich rozlíšení. Hlavná jednotka môže disponovať až 41 MPx rozlíšením a čierno-biely snímač zasa 20 MPx, pričom sa tretiemu objektívu ujde 9,7 MPx. Tu to však ani zďaleka nekončí a najväčší fotoaparát Nokie 9 môže dostať nielen obrovské rozlíšenie. Ako druhý smartfón v poradí zrejme príde aj s variabilnou clonou f/1.5 a f/2.4. Čerešničkou na torte budú ešte 1,4 µm veľké pixely.

Nenechaj si ujsť
Nokia môže pracovať na šialenom smartfóne s 5 fotoaparátmi a Infinity displejom

Za spracovaním takéhoto fotoaparátu nemá stáť nik iný, ako firma Carl Zeiss, ktorá je so značkou Nokia spätá už dlhé roky. K trom objektívom sa však má pridať aj zabudnutý xenónový blesk. Spoločnosť by mu mala robiť aj klasická LED prisvetľovacia dióda. Avšak, tu nastávajú prvé pochybnosti o tejto pompéznej výbave. Xenónový blesk by mal totiž výrobca problém vtesnať spolu s LED prisvetlením do konštrukcie o rozmeroch 150,6 x 75,2 x 7,3 mm. Do nej chce navyše Nokia vložiť aj 3 900 mAh veľkú batériu, bezdrôtové nabíjanie, či vstavaný snímač odtlačkov prstov v 6,01″ veľkom AMOLED displeji. To a ešte omnoho viac má byť pred vodou chránené certifikáciou IP68 a ukryté v keramike. Samozrejmosťou už bude najnovší operačný systém Android 8.1 Oreo.

Skvelé predstavy sa môžu rozplynúť, ale tiež potvrdiť

Pri pohľade na všetky detailné špecifikácie očakávanej Nokie 9 padne sánka aj tomu najnáročnejšiemu milovníkovi smartfónov. Pravdaže, každý z nás by sa potešil takto nadupanej vlajkovej lodi, ktorá by konkurenta hľadala len ťažko. Po zhliadnutí uniknutých informácií ale vyvstáva otázka, či Nokia a HMD Global skutočne dokážu vytvoriť takýto prémiový model. Skeptici tak zatiaľ majú právo zavrhovať tieto informácie, no môže sa pokojne stať, že sa legenda po svojom opätovnom nástupe na scénu skutočne poriadne vyšvihne a ukáže nám model s výbavou, ktorá bude mať k tomuto zoznamu blízko.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom