Na konferencii MWC 2018 v Barcelone, ktorá aktuálne prebieha, rôzni výrobcovia už predstavili naozaj zaujímavé kúsky. Za nimi rozhodne nezaostáva ani Nokia, ktorá dnes ukázala nástupcu legendárnej 8110-ky.

Nová Nokia 8110 sa skutočne v mnohých ohľadoch inšpirovala svojím predchodcom. Kombinácia dizajnu a banánovo žltej farby sa náramne podobá na toto exotické ovocie. Špecifikácie tohto tlačitkového telefónu sú však o čosi lepšie ako tomu bolo pri prvej verzii.

Nokia 8110 je teda tlačidlový telefón, ktorého klávesnica sa ukrýva pod plastovým krytom. Displej má veľkosť 2,4″ a rozlíšenie 320 x 240 pixelov. Na zadnej strane dokonca nájdeš fotoaparát s rozlíšením 2 MPx. V tele zariadenia tiká Snapdragon 205 ktorý napája 1500 mAh batéria. Poteší taktiež 3.5 mm audio jack a microUSB port na nabíjanie.

Konektivita telefónu je taktiež na veľmi dobrej úrovni. Využívať môžeš 4G siete a taktiež WiFi. Operačný systém KaiOS bude zodpovedný za komunikáciu medzi tebou a zariadením. Telefón je teda skutočne určený pre nenáročných používateľov, čomu nasvedčuje aj cenovka, ktoré je nastavená na 79 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom