Legendárna spoločnosť Nokia znova vstúpila do sveta smartfónov začiatkom toho roka. Za pár mesiacov jej pôsobenia sme mohli vidieť niekoľko rôznych modelov „hlúpych“, ale aj „múdrych“ telefónov. Nokia pod vedením HMD Global ale doteraz nepredstavila žiadnu vlajkovú loď, no to sa zmení už o pár týždňov.

Pod dlhých rokoch nečinnosti sa slávna Nokia vrátila medzi výrobcov smartfónov, pričom nezanevrela ani na segment tlačidlových telefónov. Jej portfólio sa za pár mesiacov rozrástlo o niekoľko vydarených kúskov, no čoskoro nastane čas aj pre príchod prvej vlajkovej lode, Nokie 8. V novom začiatku stavila spoločnosť na systém Android, ktorého absencia v jeho modeloch ju pred niekoľkými rokmi doviedla k záhube. Teraz sústredí všetky sily, aby si opäť získala zákazníkov, čo sa jej môže podariť práve s príchodom očakávaného prémiového modelu.

Predstavenie už čoskoro

zdroj fotografie: Twitter/Evan Blass

Oficiálne predstavenie tejto dlho očakávanej vlajkovej lode od Nokie prebehne v Londýne 16. augusta o 20:30 nášho času. Práve tam budú upresnené všetky detaily, spomedzi ktorých sa dozvieme aj cenu. V tomto smere sa však doteraz hovorilo o sume približne 520 € a pokiaľ by túto sumu spoločnosť HMD Global na Nokiu 8 reálne nasadila, tak šance na úspech sú veľmi vysoké.

Výbava pravej vlajkovej lode

Prednedávnom sa na internet dostali aj prvé zábery Nokie 8 priamo z oficiálnej čínskej stránky spoločnosti a krátko na to boli médiám rozosielané pozvánky na veľkolepú udalosť v Londýne. Tá sa bude konať už v polovici augusta a počas nej tento staro-nový výrobca predstaví vlajkovú loď Nokia 8. Novinka vyrobená pod záštitou spoločnosti HMD Global v sebe ponesie výkonný hardvér, ktorým nová „osmička“ uspokojí aj náročných používateľov. Stredobodom pozornosti bude procesor Snapdragon 835 s operačnou pamäťou o veľkosti 4/6 GB a 64 GB interným úložiskom.

zdroj fotografie: VentureBeat

Nenechaj si ujsť
Veľký úspech pre Xiaomi. Do budúcich Nokií poputujú jeho procesory

Tejto novinke nebude chýbať ani DualSIM funkcionalita a kvalitný 5,3″ displej s rozlíšením 2560 x 1440 pixelov. Posledné týždne boli bohaté na uniknuté informácie týkajúce sa Nokie 8 a v nich sa hovorilo aj o spolupráci so spoločnosťou Carl Zeiss. Výsledkom ich spojenia bude duálny fotoaparát s dvoma 13 MPx snímačmi a kvalitnou optikou práve od tejto legendárnej firmy. Čerešničkou na torte by mal byť aj nový operačný systém Android 7.1.1 Nougat. Budúci zákazníci budú mať na výber hneď z niekoľkých farebných prevedení, medzi ktoré patrí modrá, strieborná či zlatá medená verzia. To ako sa bude tomuto novému high-end smartfónu dariť uvidíme až po niekoľkých týždňoch od jeho predstavenia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom