Od Nokie sme už tento rok videli niekoľko „hlúpych“ telefónov, ale aj šikovných smartfónov. Jej portfólio však stále trpelo absenciou vlajkovej lode, no tá môže prísť na svet už čoskoro. Nokia 8 je predmetom záujmu mnohých fanúšikov a teraz sa na chvíľu objavila na oficiálnej čínskej stránke tejto znovuzrodenej spoločnosti. 

O tom, že Nokia po dlhých rokoch pripravuje svoju prvú vlajkovú loď zo sveta smartfónov sme už počuli, no doteraz neboli oficiálne potvrdené bližšie detaily. Našťastie sme mali možnosť vidieť rendery a uniknuté zábery, ktoré nám odhalili ako bude nová „osmička“ vyzerať. Šepká sa, že táto novinka môže uzrieť svetlo sveta už koncom tohto mesiaca, konkrétne 31. júla. Ak sú tieto správy pravdivé, tak dizajn, ktorý sme videli na posledných renderoch, môžeme považovať za finálny.

Nečakané odhalenie priamo na oficiálnom webe

Podobu novej vlajkovej lode zrejme „nedopatrením“ odhalila aj samotná Nokia, keď ju zverejnila na svojej oficiálnej webovej stránke v Číne. Po krátkej chvíli ju ale spoločnosť znova nechala zmiznúť. Zverejnená fotografia Nokie 8 na stránke výrobcu tak potvrdila všetky doterajšie špekulácie. Pod jej displejom rozhodne môžeme očakávať snímač odtlačkov prstov v domovskom tlačidle. Okolie 5,3″ obrazovky s QuadHD rozlíšením budú po bočných hranách lemovať tenké okraje. Táto očakávaná vlajková loď sa v mnohých smeroch podobá na už predstavenú Nokiu 6, no oproti nej ponesie vo svojej výbave omnoho výkonnejší hardvér.

zdroj fotografie: Baidu

Nenechaj si ujsť
Nové Nokie 9, 8, 7 a 2 prinesú ten najvyšší výkon vo svojej kategórii. Vďaka týmto procesorom
Špičkový hardvér a príjemná cenovka

Útroby Nokie 8 budú samozrejme skrývať aktuálne najlepší procesor Snapdragon 835, ktorému bude sekundovať operačná pamäť RAM o veľkosti 4 GB/6 GB. Osobné súbory bude možné uložiť do 64 GB interného úložiska. Čerešničkou na torte zrejme bude aj optika Carl Zeiss v duálnom fotoaparáte na zadnej stene. Nokii 8 nebude chýbať ani najnovší Android 7.1.1 Nougat a dostupná má byť hneď niekoľkých farebných prevedeniach. V tomto smere sa hovorí o modrej, sivej, zlatej modrej a zlatej medenej verzii. Kvalitná hardvérová výbava v kombinácii s elegantným a uhladeným dizajnom rozhodne spravia z Nokie 8 veľmi žiadaný smartfón, ktorý uspokojí aj náročných používateľov. Tí si ho budú môcť po predstavení kúpiť už za menej ako 520 €. Vďaka tejto cene má u zákazníkov ešte väčšie šance na úspech.

zdroj fotografie: Twitter/Evan Blass

„Čínska“ Nokia od svojho opätovného návratu do segmentu smartfónov urobila poriadny kus práce, ktorý si všetci jej fanúšikovia nesmierne cenia. Po niekoľkých rokoch nečinnosti rozhodne nie je jednoduché začať „od nuly“, no tento bývalý výrobca z Fínska si zatiaľ vedie veľmi dobre. Okrem troch smartfónov z rôznych výkonových a cenových kategórii z dielne Nokie vyšlo aj niekoľko jednoduchých tlačidlových telefónov. Medzi poslednými z nich boli modely 105 a 130, ktoré si vďaka ich absolútne nízkej cene môže kúpiť skutočne každý. Veríme, že návrat tejto legendy predstavenie Nokie 8 len vylepší a spoločnosť dokáže zákazníkom, ale aj konkurencii, že to myslí skutočne vážne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP