Nad dizajnom očakávanej vlajkovej lode, Nokie 8, sa už vôbec neoplatí špekulovať. Po mnohých renderoch a konceptoch sa k nám konečne dostala fotografia, ktorá vyzerá zo všetkých doteraz najreálnejšie a pravdepodobne ide o oficiálnu tlačovú fotografiu.

Veľký návrat optiky ZEISS

Dôveryhodnosť jej pripisujeme najmä z toho dôvodu, že dizajn nevyčnieva z radu ostatných Nokií a videli sme ho už predtým na (ne)oficiálnom videu od Nokie. Najzaujímavejším prvkom na celom smartfóne je duálny fotoaparát, pod ktorým si môžeme všimnúť nápis ZEISS. Nokia iba nedávno oznámila opätovnú spoluprácu so spoločnosťou Carl Zeiss a netušili sme, že prvé ovocie prinesie tak skoro. Oba fotoaparáty majú teda disponovať 13 MPx rozlíšením a ZEISS optickou známou zo starších Nokia telefónov.


zdroj fotografie: VentureBeat

Nenechaj si ujsť
Nové Nokie 9, 8, 7 a 2 prinesú ten najvyšší výkon vo svojej kategórii. Vďaka týmto procesorom
Výbava pravej vlajkovej lode

Z doteraz známych špecifikácií vieme, že Nokia 8 by mala prísť s 5.3-palcovým QuadHD displejom, procesorom Snapdragon 835, 4/6 GB pamäťou RAM, 64 GB úložiskom a DualSIM modelom. Jedná sa teda o ničím špeciálnu výbavu na úrovni tohtoročných vlajkových lodí, teda až na duálny fotoaparát, ktorý môže poriadne prekvapiť. Za trendom bezrámikových displejov sa HMD vôbec nenaháňa a radšej stavil na pomerne hrubú bradu s fyzickými tlačidlami. Čo sa týka farebných prevedení, tak na uniknutej fotografií je síce modrý variant, no predávať sa pravdepodobne bude aj zlatý či strieborný.

nokia 8
zdroj fotografie: Evan Blass / Twitter

Hlavnú rolu zohráva cena

Keďže výbava Nokie 8 sa bude veľmi podobať ostatným vlajkovým lodiam a navyše nepríde s bezrámikovým displejom, hlavnú rolu bude zohrávať cena. Tú síce zatiaľ oficiálne nepoznáme, ale istý škandinávsky predajca ju čiastočne odhalil. Podľa neho bude novinka stáť 589 €, čo ale môže byť cena obsahujúca rôzne colné poplatky. Základná cena by sa tým pádom mohla pohybovať na úrovni 550 €. Táto cena nie je najnižšia, keďže napríklad Galaxy S8 sa dnes dá zohnať za 595 €, OnePlus 5 za 499 € a Xiaomi Mi6 za 353 €. Ak by ale Nokia 8 prišla s naozaj kvalitným fotoaparátom, niektorí zákazníci by si zaň určite boli ochotní priplatiť.

Predstavenie už koncom tohto mesiaca

Konečný dátum predstavenia taktiež stále nie je známy, ale spomínaný predajca, ktorý prezradil približnú cenu, pojednal aj o dátume predstavenia. Podľa neho sa nová Nokia 8 konečne dostane na svet už 31. júla, čo je už o menej ako dva týždne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom