banner-axon-7
Odkedy sa začali internetom šíriť správy o veľkom návrate legendárnej Nokie, počujeme o nej takmer každý deň. Nokia pod záštitou spoločnosti HMD už predstavila svoj prvý tohtoročný smartfón, no to najlepšie nás ešte len čaká.

Začiatok nového roka je pre technologických nadšencov najlepším obdobím, keďže každoročne sa konajú najväčšie svetové veľtrhy elektroniky, kde výrobcovia ukazujú svoje najnovšie inovácie. CES 2017 je za nami a už sa nevieme dočkať MWC 2017, na ktorom majú najväčšie svetové mená predstaviť svoje najnovšie vlajkové lode. Medzi nimi nebude chýbať ani fínska Nokia, od ktorej sa očakáva predstavenie nadupanej Nokie 8. Na internete sa však objavili najnovšie dohady o predstavení vlajkovej lode Nokia P1, ktorá bude vychádzať z dizajnu smartfónu Sharp Aquos Xx3.

sharp-Aquos Xx3-nokia-p1
zdroj fotografie: Sharp

Zaujímavejšia je však jej hardvérová výbava, ktorá začína 5,3″ displejom s FullHD rozlíšením a pokračuje najnovším Qualcomm Snapdragon 835 procesorom. Ten bude doplnený o masívnu 6 GB RAM pamäť a k dispozícii bude aj 128 GB / 256 GB vnútornej pamäte. Zadný 22,6 MPx fotoaparát príde s Carl Zeiss certifikáciou, ktorou disponovali aj historické vlajkové lode Nokie. Ak sa dohady o fotoaparáte Nokie P1 potvrdia, fotografickým výkonom by sa novinka mohla radiť na špičku smartfónového priemyslu.

sharp-Aquos Xx3-nokia-p1-1
zdroj fotografie: Sharp

Tento priam monštruózny hardvér bude napájaný batériou s kapacitou 3500 mAh a podporou rýchleho nabíjania QC 4.0. Operačným systémom sa stane najnovší Android 7.0 Nougat, do ktorého Nokia implementuje vlastné úpravy užívateľského rozhrania. Táto pôsobivá výbava sa však podpíše na cenovke, ktorá má v prípade 128 GB verzie začínať na 750 €, kým 256 GB variant bude stáť až 890 €. Cenový rozdiel oproti ostatným smartfónom je naozaj obrovský a ceny sú niekde na úrovni iPhone 7 a 7 Plus v rovnakých pamäťových verziách. Nakoniec len pripomíname, že v súčasnosti ide len o nepotvrdené dohady a treba ich brať s určitou rezervou.

sharp-Aquos Xx3-nokia-p1-2
zdroj fotografie: Sharp

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom