Nike onedlho aktualizuje svoju aplikáciu o rozšírenú realitu, pomocou ktorej si budeš vedieť odmerať veľkosť chodidiel. Aplikácia bude následne schopná odporučiť vhodnú veľkosť zvoleného typu tenisiek. 

Nakupovanie topánok online nebolo nikdy jednoduché. Topánky si nevieš vyskúšať a zvoliť si správnu veľkosť býva častokrát problém. Rôzni výrobcovia pritom požívajú rôzne strihy, vďaka čomu ti v niektorých prípadoch môžu sedieť tenisky s veľkosťou 42, inokedy zas tenisky s veľkosťou 43. Nike však prináša veľmi silného pomocníka, ktorého ocení množstvo zákazníkov kupujúcich obuv online.

Nakupovanie obuvi online bude o chvíľku jednoduchšie

Ako informuje portál Endgadget, Nike sa chystá aktualizovať svoju aplikáciu o rozšírenú realitu. Pomocou nej je možné odmerať si svoje chodidlá s presnosťou na 2 milimetre, pričom sa berie do úvahy tvar chodila, jeho veľkosť a objem. Na základe meraní tak aplikácia dokáže odporučiť správnu veľkosť zvoleného modelu tenisiek. Všetky tenisky v ponuke majú pritom zmeraný vnútorný objem pre čo najpresnejšie odporúčanie.

Ako v tejto veci informuje portál The Verge, zo strany Nike nejde o žiadnu jednorazovú vymoženosť. Spoločnosť plánuje rozšírenú realitu v aplikácii používať ako primárny prvok na meranie veľkosti nôh pri kúpe topánok a plánuje ju tiež využívať aj v kamenných predajniach. Aplikácia by mala byť aktualizovaná o rozšírenú realitu už v júli pre USA a v auguste pre Európu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom