banner-oneplus-3

Každý jeden svetový výrobca túži vyrobiť zariadenie, ktoré dokáže, či už na kratší alebo dlhší čas, vládnuť všetkým ostatným smartfónom. Naposledy sa najviac výkonu podarilo vtesnať do smartfónu OnePlus 3, ktorý vyše dvoch mesiacov kraľoval všetkým svojim poddaným v benchmarkovej aplikácii AnTuTu. Tento výkonný prístroj len nedávno predbehol iPhone 7, ktorý ponúkol zdanlivo omnoho viac výkonu.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Najnovšie zariadenie od Applu získalo skutočne ohromné skóre 172 644 bodov. Takmer celý technologický svet bol z tohto enormného výsledku nadšený. Niet sa čomu čudovať, veď konkurencia s operačným systémom zeleného robota zaostáva o viac ako 15 000 bodov, čo rozhodne nie je zanedbateľná hodnota. Výsledok iPhone 7-ky však ani zďaleka nezaujme tak, ako výsledok neznámeho zariadenia, ktoré teraz prešlo známym benchmarkom hrubého výkonu. Tomu sa podarilo dosiahnuť masívnych 203 737 bodov, čo je zatiaľ najvyššie dosiahnuté skóre v AnTuTu! Zároveň ide o prvý smartfón, ktorý pokoril magickú hranicu dvestotisíc bodov.

Apple iPhone 7 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


O smartfóne s týmto enormným výkonom informoval na svojom Twitter účte užívateľ @Ricciolo, ktorý sa taktiež zmieňuje o približnom dátume uvedenia tejto beštie. Stať by sa tak malo v prvom kvartáli roka 2017, kedy by sme teoreticky mohli byť svedkami prvých smartfónov s nadchádzajúcim Snapdragon 830 procesorom. Jeho jadrá majú byť vyrobené doposiaľ najmodernejším 10 nm výrobným procesom, pričom producentom nového čipsetu sa s najväčšou pravdepodobnosťou stane kórejský Samsung. Ten by mal práve v prvom kvartáli budúceho roka na trh uviesť svoju najnovšiu vlajkovú loď, Samsung Galaxy S8. Avšak, podľa aktuálnych informácií má byť tento vybavený procesorom vlastnej výroby, nadchádzajúcim Exynosom 8895 s maximálnym taktom až 3,0 GHz a zbrusu novým grafickým akcelerátorom Mali-G71 GPU.

qualcomm-snapdragon-procesor-oneplus-3

Snapdragon 820 a OnePlus 3

Všetky tieto informácie sú v súčasnosti v štádiu dohadov a špekulácií, preto by sme ich mali brať s menšou rezervou. Jedno je však isté. Budúci rok naberie pojem „výkon“ v oblasti mobilných technológií opäť nový rozmer a tešiť sa môžeme na ešte výkonnejšie smartfóny.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
33%
Páči sa mi to
44%
Chcem to
11%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
11%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]