banner-zuk-z2-pro-2Tento rok je Qualcomm neporaziteľný. Či si zoberieme Snapdragon 820, alebo Snapdragon 821, konkurencia má čo doháňať. Obidva procesory sú fantastické a odzrkadľuje sa to aj na tohtoročných vlajkových lodiach.

Ani nasledujúci rok nemá byť o nič slabší a výborné predpoklady má výrobcovi zabezpečiť pripravovaný Snapdragon 830, ktorý ponúkne výkonnejšie Kryto jadrá alebo 10 nm výrobnú technológiu. Tieto kľúčové atribúty majú prispieť k vyššiemu výkonu a hlavne podstatne zlepšenej efektivite. Podľa nových informácií má 830-ku medzi prvými, ak nie ako prvý, využívať Samsung Galaxy S8 už začiatkom budúceho roka. Samozrejme, do predstavenia je ešte ďaleko, no podľa nových informácií uzavrel Samsung s americkým výrobcom dôležitú dohodu.

ZUK Z2 PRO môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zuk-z2-pro-snapdragon-cpu

Dohoda sa týka novej technológie pod názvom FoPLP, ktorú spoločne vyvíja Samsung a Qualcomm. Primárnou vlastnosťou tejto novej technológie je zníženie nákladov na výrobu, no vylepšenia sa dočkajú aj samotné rozmery čipu, respektíve jednoduchšie pridávanie vstupných a výstupných portov. Veľmi blízko k Snapdragonu bude mať Exynos 8890 z vlastnej dielne juhokórejského giganta, ktorý bude celý budúci rok dýchať konkurentovi na krk. Do začiatku masovej produkcie týchto procesorov je však ešte veľmi ďaleko, čo znamená, že na nás čaká množstvo únikov a neoficiálnych informácií.

TIP: Informácie naznačujú, že Vernee by mohol ako prvý výrobca využívať procesor Snapdragon 830

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú