Plusy

+ Moderný dizajn
+ Pohodlné ľahké nosenie
+ Veľký a jasný AMOLED displej
+ Presný monitor srdcového tepu
+ Meranie telesnej kompozície

Mínusy

- Obmedzená podpora aplikácií
- Žiadne vstavané úložisko hudby
- Žiadne vstavané GPS
- Výdrž batérie

Technológie napredujú míľovými krokmi a žiť v roku 2024 je naozaj zážitkom. Nie len z hľadiska vývoju umelej inteligencie, ktorú Samsung integroval do vlajkových modelov so série S24, ale aj z dostupnosti a príťažlivosti novodobej spotrebnej elektroniky. Mobile World Congress z Barcelone, ktorého sme boli súčasťou, bol tomu skvelým príkladom a okrem podivných či prelomových konceptov priniesol aj naozaj inovatívne vychytávky.

Medzi spomínané vychytávky bez pochyby patril aj Samsung Galaxy Ring, ktorý ti zmeria všetky zdravotné funkcie bez rušenia a vibrovania na zápästí. No neubehli ani dva mesiace a juhokórejský výrobca prichádza na trh s presne takým produktom, ktorý ťa bude zahlcovať notifikáciami a cez deň ti pokoj určite nedá.

V redakcii nám totižto pristal fitness náramok Samsung Galaxy Fit, ktorému prischol titul „mladší súrodenec smart hodiniek“ a pri najmenšom môže zmeniť spôsob, ako vnímame fitness náramky. Nadchne ale aj náročnejších a dokáže splniť všetky tvoje potreby?

Ľahší, väčší a  lepší

Kvalitné spracovanie a pokročilé funkcie nemusia byť výsadou len drahých zariadení. Tento fitness náramok je tomu dôkazom, že aj za menej peňazí nájdeš na trhu produkt, ktorý  ťa spoľahlivo sprevádza počas celého dňa i noci, monitoruje tvoju aktivitu a motivuje ťa k lepšiemu zdraviu a kondícii.

Samsung Galaxy Fit3 recenzia
FonTech

Galaxy Fit3 má obdĺžnikový tvar vybavený 1,6-palcovým AMOLED displejom s rozlíšením 256 x 402 pixelov. Veľkosť ocenia hlavne tí, ktorí okrem športovania radi sledujú notifikácie a práca s nimi bude aj vďaka displeji naozaj príjemná. Náramok je taktiež veľmi ľahký. S váhou 36,8 gramu na zápästí pôsobí miestami tak, že o náramku na krátko ani nebudeš vedieť. Hliníkové telo samotného náramku váži menej než 20 gramov. Zariadenie okrem iného ponúka aj automatické nastavenie jasu, takže aj pri jasnejšom svetle na ňom všetko stále prehľadne vidieť.

Všetky funkcie Samsung Galaxy Fit3

 • Samsung Health
 • Ovládač médií
 • Hľadať môj smartfón 
 • Počasie
 • Kalendár
 • Časovač
 • Budík
 • Stopky
 • Svetový čas
 • Kalkulačka
 • Diaľkové ovládanie fotoaparátu
 • Nastavenia

K dispozícii je pestrý výber ciferníkov (na výber je ich okolo 100), ktoré si môžeš vybrať podľa nálady, štýlu oblečenia či ukazovateľa zdravotných atribútov.  Zaujímavosťou je tiež poslanie tiesňovej správy svojmu dôvernému kontaktu. Ak stlačíš bočné tlačidlo 5-krát po sebe, tebou zvolená osoba dostane na telefón správu o tvojej polohe.

Ovládanie náramku je zverené dotykovej obrazovke a jedinému tlačidlu na pravej strane. Používa sa na návrat späť alebo dvojitým stlačením spustíš funkciu podľa tvojho výberu, napríklad na rýchly prechod medzi športovými režimami. Náramok funguje výlučne s mobilmi, ktoré majú Android 10 a vyššie, iOS nie je podporovaný. Potrebuješ si tiež nainštalovať aplikáciu Wearable a Samsung Health, aby si mohol naplno využívať zdravotné a športové funkcie.

Asistent na zápästí pre aktívny životný štýl

Kvalitné spracovanie a pokročilé funkcie nemusia byť výsadou len drahých zariadení. Tento fitness náramok je tomu dôkazom, že aj za menej peňazí nájdeš na trhu produkt, ktorý  ťa spoľahlivo sprevádza počas celého dňa a noci, monitoruje tvoju aktivitu a motivuje ťa k lepšiemu zdraviu a kondícii.

Galaxy Fit3 má vo výbave desiatky režimov cvičenia, ale Samsung zabudol na jednu dôležitú vec – neobsahuje zabudované GPS. V praxi to znamená, že pri chôdzi či behu ti trasu bez smartfónu nezaznamená. S náramkom dokonca môžeš aj plávať, a to vďaka odolnosti voči vode a prachu na úrovni IP68.

Samsung Galaxy Fit3 recenzia
FonTech

Či už si vyberieš chôdzu, bedminton alebo basketbal, tento fitness náramok ti bude vždy skvele slúžiť. Pri používaní hodiniek Samsung Galaxy Watch 6 (na dvoch rozdielnych Samsung účtoch) bola odchýlka v meraní všetkých atribútov vždy minimálna. Po ukončení tréningu an teba v aplikácii Health vyskočia všetky údaje – priemerný tep, max. srdcový tep, kalórie, grafy, zóny srdcového tepu a dokonca aj počasie.

Samsung Galaxy Fit3 recenzia
FonTech

Spánok nikdy nebol lepší

Aplikácia Samsung Health na náramku Galaxy Fit3 poskytuje komplexný prehľad o vašom zdraví a kondícii. Umožňuje sledovať rôzne druhy cvičení, monitorovať spánkové vzory a poskytuje prehľad o zdravotných metrikách ako sú tepová frekvencia, úroveň stresu a saturácia kyslíkom v krvi.

Samsung Galaxy Fit3 recenzia
FonTech

Čo sa týka spánkového koučingu, Galaxy Fit3 ponúka personalizovaný Spánkový Coaching, ktorý vám poskytuje zmysluplné informácie a pomáha vám intuitívnejšie porozumieť vašim spánkovým vzorom. Na základe analýzy vašich spánkových dát vám náramok môže poskytnúť odporúčania na zlepšenie kvality spánku.

Každý používateľ si pred začiatkom koučingu vyberie kľúčové návyky a koučing sa môže začať. Analýza sa dostaví už po týždni, stačí kliknúť cez smartfón do aplikácie Health – rozkliknúť spánok a v pravom hornom rohu kliknúť na tri bodky, kde sa nachádza „zobraziť analýzu spánku“. Pre ešte podrobnejšiu analýzu spánku a presnejší koučing odporúčam nosiť náramok každú noc minimálne po dobu 14 dní. Po analýze bude už len na tebe, či dané tipy a triky využiješ pre ešte lepší spánok.

Samsung Galaxy Fit3 recenzia
FonTech

Miernym sklamaním bola moja domnienka, že náramok vydrží nabitý počas noci aj s 15 % batérie. Žiaľ, v tomto Samsung Galaxy Fit3 zlyhal a sledovanie spánku sa automaticky po vybití stoplo. Mal som zapnuté všetky funkcie – od chrápania po hladinu kyslíku v krvi, no aj tak 15 % nestačilo a batéria je najväčšiou achillovou pätou tohto takmer dokonalého zariadenia.

S odretými ušami zvládne 7 dní

Samsung sľuboval 13-dňovú výdrž batérie, od toho má však Fit3 veľmi ďaleko. Pri testovaní dokázal fungovať s vypnutím always on displeyom približne 7 dní. Ak si zapnete všetky zdravotné funkcie a always on displej, výdrž sa môže znížiť ešte viac.

Pri 208 mAh batérii ma slabšia výdrž prekvapila, nakoľko pri Xiaomi aj menšie batérie vydržia aj 15 dní. No nakoľko mám Watch 6 a musím ich nabíjať zhruba každé 2 dni, mať niečo na ruke takmer týždeň bez nutnosti nabíjania je príjemná zmena.

Samsung Galaxy Fit3 recenzia
FonTech

Zhrnutie a finálny verdikt

Tretia generácia fitness náramku od Samsungu predstavuje viac než len „evolúciu“ v rámci portfólia značky. Tento model je skôr ako zjednodušená verzia Galaxy Watch, ktorá ťa ohromí svojimi možnosťami za naozaj prijateľnú cenu. Je to ponuka, ktorej sa dá odolať, ale ak túžite mať na ruke ľahké zariadenie, z ktorého síce neviete volať ani platiť, s cenovkou 65 eur splní Samsung Galaxy Fit3 všetky očakávania.

Samozrejme, tento náramok môže byť v očiach niektorých podceňovaným zariadením, ale v kontexte trhu so smart hodinkami je to skutočný skvost. Hoci môže byť termín „fitness náramok“ pre niektorých spájaný s negatívnymi konotáciami, v prípade Samsungu to rozhodne neplatí. Galaxy Fit3 je vynikajúci prístroj, ktorý zaujme hlavne širokou škálou funkcií, čo zaujme nie len tých so skúsenosťami s radom Galaxy či iných značiek, ale aj úplných nováčikov s wearables.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú