Len pred niekoľkými týždňami čínsky výrobca Vivo predstavil svetu svoju podznačku IQOO, ktorej cieľom bude predávať špičkové vlajkové lode. Výrobca teraz potvrdil, že prvý očakávaný smartfón prinesie procesor Snapdragon 855, 12 GB RAM, trojitý fotoaparát a 44W rýchle nabíjanie. 

Len pred niekoľkými týždňami známy čínsky výrobca Vivo predstavil svoju podznačku IQOO. Tá bude oslobodená od modelov nižšej a strednej triedy, takže sa bude môcť zameriavať na predaj high-end smartfónov. Prvé zvesti dokonca hovorili o skladacom smartfóne ako pvej novinke. Počas televízneho prenosu Vivo v rýchlosti ukázalo prvý model, ktorý však nakoniec skladací nebude.

Najnovší procesor od Qualcommu, 12 GB RAM, trojitý fotoaprát a extrémne rýchle nabíjanie

Na obrázku z videa je možné vidieť, že smartfón na zadnej strane ponesie trojitý fotoaparát. Túto teóriu potvrdil aj únik z certifikácie TENAA, ktorý smartfón zobrazuje z oboch strán. Tu si môžeme všimnúť, že na zadnej strane sa okrem spomináneho fotoaprátu nenachádza snímač odtlačkov prstov, a tak je isté, že bude zabudovaný v displeji. Predná strana smartfónu zase ukázala, že smartfón ponesie výrez prednej kamery v tvare kvapky.

Medzitým sa však o najnovšie informácie ohľadom špecifikácií postaral aj samotný výrobca, keď na svojom profile na Weibo zverejnil kľúčové špecifikácie. Smartfón bude poháňať najnovší procesor Snapdragon 855, operačná pamäť RAM poskytne kapacitu 12 GB, zatiaľ čo vnútorné úložisko 256 GB. Smartfón bude napájať 4000 mAh batéria, ktorú bude možné nabiť pomocou rýchleho 44 W nabíjania.

Pôjde o nabíjanie Super FlashCharge od spoločnosti Vivo, ktoré nabije batériu na 50 % kapacity za 16 minút. Príde aj 6,4-palcový AMOLED displej s podporou SuperHDR a rozlíšením FHD+. Pomery strán 19,5:9 potvrdzuje prítomnosť výrezu v displeji. Vo zverejnených špecifikáciách sa objavuje aj neznáma funkcia „4D“, ktorá by mohla odkazovať na tzv. „4D Shock“. Malo by sa jednať o akýsi druh herného enginu či launchera.

Cenovka by mohla byť zaujímavá

Medzitým bola potvrdená aj šiesta generácia snímača odtlačkov prstov zabudovaná v displeji a očakáva sa operačný systém Android vo verzii 9.0 Pie. Cenovka smartfónov od IQOO by sa mala pohybovať okolo 655 €- Portál Gizmochina uvádza, že predstavenie smartfónu je naplánované na 1. marca v Číne. Vtedy sa dozvieme všetky podrobnosti a tiež ceny a dostupnosť na trhu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom