Čínska spoločnosť Newman pred pár týždňami oznámila svoj nový model, ktorý ma zaujať dobrou výbavou a nízkou cenou. Dnes po oficiálnom začiatku predaja sme sa dozvedeli, že novinka bude obsahovať snímač odtlačkov prstov, ktorý by mal byť podľa Newman najlepším snímačom na trhu a zaujať by mala aj cena, ktorá sa bude pohybovať pod 180 €. 

Jendým z lákadiel je nepochybne snímač odtlačkov prstov, ktorý je rovnaký, aký ponúka konkurenčný Huawei Ascend Mate 7. Newman Button Phone prichádza s 5,5 palcovým Full HD displejom, ktorý je zasadený do tela z hliníku o hrúbke 7,7 mm. O výkon sa bude starať Snapdragon 615 s ôsmimi jadrami o frekvencii 1,5 GHz a sekundovať mu bude RAM o veľkosti 2 GB. Pre používateľa je pripravené úložisko s kapacitou 16 GB. Na zadnej strane sa nachádza 13 Mpx fotoaparát a na prednej 5 Mpx kamera. O softwérovú výbavu sa bude starať používateľská nadstavba Yun OS 3.0, ktorá je pravdepodobne založená na najnovšom Androide 5.0.

Nechýba ani podpora pre medzinárodné siete 4G a o výdrž sa postará batéria o veľkosti 3060 mAh. Nový TOP model by mal ponúknuť funkciu rýchleho nabíjania, pri ktorom sa batéria nabije na 50 % svojej kapacity za 30 minút a plné nabitie bude trvať 90 minút.

Newman Button od dnešného dňa putuje do predaja, zatiaľ iba v domovskej Číne. Zmienka o dostupnosti v Európe zatiaľ nepadla, ale v prípade zmeny vás budeme informovať.

Zdroj. Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP