Netflix mení kritériá vyhodnocovania svojej sledovanosti a odhaľuje nový rebríček najpopulárnejšieho obsahu. Ako informuje The Wrap, nové kritéria poriadne zamiešali porasím v TOP 10.

Doposiaľ Netflix sledovanosť vyhodnocoval na základe údajov za prvých 28 dní od vydania titulu. Do štatistík sa v tomto prípade rátali všetci používatelia, ktorí si daný obsah zapli aspoň na dve minúty.

Na čom si užiješ dokonalý zvuk s OLED televízorom?

Kúp si televízor OLED spolu so soundbarom alebo WiFi reproduktorom a získaj cashback vo výške nákupnej ceny audio produktu späť.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Za podobný spôsob však streamovacia služba čelila kritike, keďže obsah je v rámci platformy spúšťaný automaticky a do metrík sa rátali aj používatelia, ktorí si dané dielo v skutočnosti vedome nikdy nezapli, len možno po titulkoch odbehli od TV či počítača.

Netflix teraz preto prešiel k rozdielnemu spôsobu vyhodnocovania popularity svojho obsahu – počet používateľov, ktorí si film alebo seriál zapli aspoň na 2 minúty, nahrádza kumulatívnym časom sledovania daného diela.

Nový kráľ pri filmoch

Nová metrika poriadne zamiešala číslami sledovanosti, a to predovšetkým pri filmoch. Doposiaľ v kategórii najsledovanejších filmov s 99 miliónmi pozretí jasne dominoval Extraction s Chrisom Hemsworthom.

TMDB.org

Po novom však prvenstvo patrí apokalyptickej sci-fi Bird Box so Sandrou Bullock, ktoré si prvé miesto zabezpečilo s pohodlným náskokom.

Bird Box sa na čele rebríčka pravdepodobne príliš dlho nezohreje, už čoskoro sa ho odtiaľ zosadí hviezdne obsadená akčná komédia Red Notice, o ktorej sa otvorene hovorí ako o najsledovanejšom filme v histórii služby. V štatistikách ho zatiaľ ešte nevidieť, od premiéry totiž ešte neuplynulo 28 dní.

FonTech

Jasný seriálový víťaz

Kým pri filmoch došlo k zamiešaniu rebríčka, pri seriáloch je víťaz jasný a nie je ním nikto iný ako nedávny megahit z Južnej Kórey – Squid Game. Šialenstvo okolo novinky sa nedá ani opísať, seriál takmer 3-násobne predbehol akúkoľvek konkurenciu a nie je divu, že Netflix už pracuje na druhej sérii.

Úspech ďalej podľa očakávania zaznamenali seriály Money Heist, Stranger Things i Zaklínač, ktorého druhá séria sa pravdepodobne rovnako v budúcnosti do rebríčka TOP 10 dostane – patrí k najočakávanejším premiéram tohto roka.

FonTech

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú