Pozor, článok obsahuje významné spoilery z hororu Eli! 

Netflix nedávno vydal svoj vlastný horor s názvom Eli, ktorý sleduje príbeh chorého chlapca v liečebnom zariadení, kde ho však prenasledujú duchovia a strašidelné incidenty. Tento počin sa však dočkal búrlivých reakcií od fanúšikov, ktoré sa týkajú hlavne nečakaného zvratu v deji. O téme píše Dailymail.

Až príliš prekvapivý zvrat

Príbeh filmu Eli sleduje mladého chlapca so zvláštnou chorobou, kvôli ktorej musí byť izolovaný od zvyšku sveta. Rodičia ho preto pošlú do drahého liečebného centra, kde ho však postupom času začnú prenasledovať rôzne nadprirodzené javy, a liečba sa stane neznesiteľnou. A aj keď sa strašidelné momenty vo filme veľmi nelíšia od takých, aké sú pre horory typické, ku koncu začne film s neočákaným zvratom v deji naberať poriadne na obrátkach.

Zistí sa totiž, že Eli je v skutočnosti synom samotného diabla, a liečba jeho choroby je vlastne náboženským rituálom ktorý sa má skončiť jeho smrťou. Tento rituál sa však nedotiahne do úspešného konca, keď sa Eli chopí svojich síl, a pri ceste za oslobodeným spáli liečebňu aj s jej zamestnancami na popol. Klasický horor sa tak veľmi rýchlo mení na intenzívny exorcistický trhák, ktorý rozdeľuje fanúšikov do rôznych skupín.

Prirodzene, mnoho z nich bolo zo strašidelných scén vo filme otrasených, a ich reakcie sa tak dali očakávať, píše Mirror. „Eli od Netflixu je ten najstrašidelnejší film aký som v živote videl.“, napísal jeden z nich na svojom Twitteri. Veľa ľudom sa však film vôbec nepáčil, a najviac ich iritoval práve zvrat, ktorý im prišiel mimoriadne divný.

Treťou skupinou sú však ľudia, ktorým sa film naopak nesmierne páčil, pričom si chvália práve spomínaný zvrat, pretože mu podľa nich pridal ten správny šokujúci faktor. „Pokiaľ ste fanúšikom hororov, musíte si Eli na Netflixe pozrieť. Nejde o strach z lakačiek, ale o celkový zážitok, ktorý ma dostal.“, napísal jeden zo zástancov hororu.

Pokiaľ si teda fanúšikom hororov, neváhaj, a novinku Eli od Netflixu si určite pozri. Na streamovacej službe je dostupná už od 18. októbra a okrem iného v ňom hrá aj Sadie Sink, ktorú môžeš poznať z populárneho seriálu Stranger Things.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom