Americká streamovacia spoločnosť u našich severných susedov pomerne nečakane odhalila dva nové typy predplatného, informuje Xiaomist. Určené sú predovšetkým pre záujemcov sledovania obsahu z Netflixu na mobilných zariadeniach a tabletoch, zaujať však môžu aj nižšou cenovkou.

Netflix v Poľsku oficiálne predstavuje dva nové balíčky predplatného. K doposiaľ existujúcim možnostiam predplatného v podobe Basic, Standard a Premium pribudne nová dvojica možností s názvom Mobile a Mobile+. Prvý menovaný, Netflix Mobile, bude v Poľsku dostupný za cenu 24 PLN (približne 5,60€) na mesiac a ponúkne streamovanie v SD kvalite. Predplatné sa v tomto prípade týka čisto smartfónov a tabletov, na iných zariadeniach obsah nebude možné prehrať.  Sledovanie v rovnakom čase bude zároveň možné len na jednom zariadení.

Za druhý, prémiový variant Mobile+, fanúšikovia televízneho obsahu zaplatia 38 zlotých (necelých 9 eur), obsah však bude dostupný vo Full HD kvalite. Súčasné sledovanie bude v tomto prípade podporované na dvoch zariadeniach a to bez ohľadu na ich typ. K obsahu sa teda predplatitelia Mobile+ dostanú aj na notebookoch a klasických počítačoch, výnimkou pri oboch balíčkoch Mobile sú televízie, na ktorých pri tomto predplatnom nepôjde obsah prehrať. Fungovať v tomto prípade nebudú ani overené triky, napríklad použitie Chromecast.

Či dvojica nových balíčkov umožní aj stiahnutie obsahu pre pozretie offline, momentálne nie je známe, nepredpokladá sa však, že by táto funkcia mala byť obmedzená. Ceny existujúcich balíčkov v krajine zostávajú nezmenené a nebolo avizované, že by mal Netflix do ich podmienok v blízkej dobe zasahovať.

Nové balíčky sú priamou odpoveďou spoločnosti na zvyšujúci sa dopyt po televíznom obsahu na mobilných zariadeniach a tabletoch. Podľa Netflixu totiž až tretina predplatiteľov sleduje obsah na smartfónoch, tabletoch a notebookoch. Spoločnosť v oficiálnom vyhlásení zároveň avizuje, že nové balíčky sú vo fáze testovania, v prípade dopytu bude dvojica noviniek dostupná natrvalo.

Testovanie nových balíčkov predplatného začína v Poľsku a ďalších vybraných krajinách už dnes, či sa novinka dostane aj na Slovensko, prípadne do susednej Českej republiky v tejto chvíli nie je známe. Podobný experiment však Netflix vykonal aj v júli minulého roka v Indii, kde nové formy predplatného užívateľov oslovili a v ponuke balíčkov sa natrvalo udomácnili. Neskôr ich spoločnosť predstavila aj v Malajzii a Indonézii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú