Americká streamovacia spoločnosť Netflix ruší pokračovanie ďalších dvoch projektov z vlastnej produkcie. Aj keď boli oba z nich natočené na motívy úspešných knižných a komiksových sérií, ani jeden z nich kvalitou nenadchol, informuje Deadline.

Po zrušení kontroverzného seriálu Messiah, ktorý v islamskej komunite vyvolal silné protestné ohlasy, Netflix zatvoril dvere pokračovaniam dvoch ďalších noviniek. Tentokrát však za zrušením nestojí polaritná nátura, ale jednoducho slabé divácke ohlasy. V Wars ani October Faction nedokázali divákov zaujať v dostatočnej miere, oba seriály preto boli ukončené už po prvej sérii.

V Wars si premiéru na Netflixe odbil v decembri 2019 a zaviedol divákov do temného univerza upírov, ktorí sa chystajú na vojnu proti ľuďom. V centre diania sa ocitol doktor Luther Swann snažiaci sa zastaviť záhadnú chorobu, ktorá postihla jeho najlepšieho priateľa. Tá ho totiž zmenila na nemilosrdného predátora bažiaceho po ľudskej krvi.

Seriál sa inšpiroval knižným bestsellerom autora Jonathana Maberryho, ktorý bol publikovaný v roku 2012 a vďaka veľkému úspechu sa dočkal hneď niekoľkých ďalších pokračovaní. Seriálová podoba na čele s charizmatickým Ianom Somerhalderom (Upírske denníky) však úspech knihy nedokázala napodobniť, čomu nasvedčujú aj vlažné hodnotenia divákov.

Podobne ako V Wars sa aj October Faction nechal inšpirovať úspešným písaným predchodcom, aj keď v tomto prípade išlo o komiksovú podobu. Tá sledovala príbeh lovcov monštier Freda (J.C. MacKenzie) a Deloris Allenových (Tamara Taylor), ktorí sa po smrti Fredovho otca vracajú do domovského mesta s dospievajúcimi deťmi. Rodina čoskoro po príchode zisťuje, že naoko pokojné mestečko skrýva temné tajomstvá.

Prvá séria pozostávajúca z 10 epizód mala premiéru iba v januári tohto roka, podobne ako V Wars však kvalitou nedokázala nijak zvlášť zaujať.

Na túto skutočnosť teraz zareagoval Netflix, ktorý sa rozhodol pokračovania oboch projektov zastaviť. Zaujímavosťou je, že oba seriály boli postavené na univerzách s príšerami a upírmi, uvidíme teda, či sa to nejako dotkne ďalších chystaných seriálov s podobnou tematikou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom