Aj napriek úspechu prvej série Netflix nebude pokračovať v produkcii seriálu Messiah. S pokračovaním sa rátalo ako s hotovou vecou, streamovacia spoločnosť však po vyvolaných kontroverziách projektu vystavila červenú, informuje Independent.

Messiah, seriálová novinka od Netflixu končí. Na svojom Instagrame o skutočnosti informovala jedna z hviezd seriálu, Wil Traval. Herec ani Netflix oficiálny dôvod ukončenia neuviedli. Seriál, ktorý sa v ponuke Netflixu objavil iba na začiatku tohto roka, sleduje agentku CIA vyšetrujúcu charizmatického muža známeho pod menom Al-Masih. Ten tvrdí, že bol na Zem zoslaný vyššou mocou a je spasiteľom ľudstva. Záhadný jedinec čoskoro získava početných zástancov a vyvoláva politické nepokoje.

Aj keď Messiah nepatril k najväčším esám v ponuke Netflixu, dokázal si nájsť silnú fanúšikovskú základňu. Svedčia o tom nielen početné znepokojené ohlasy na sociálnych sieťach, ale tiež slušné hodnotenia na filmových portáloch ako napríklad IMDB (7,7/10) či ČSFD (70%). Prvá séria sa navyše skončila otvorene, tvorcovia teda počítali najmenej s jednou ďalšou sériou.

Tá sa však do produkcie nikdy nedostane, keďže Netflix projekt zrušil. Hlavným dôvodom pravdepodobne má byť zúriaci koronavírus COVID-19 a komplikované natáčanie, ktoré malo prebiehať vo viacerých krajinách. Produkcia seriálu by bola za súčasných podmienok extrémne zložitá, streamovacia spoločnosť teda projekt radšej zrušila.

Britský portál Express však poukázal aj na to, že za zrušením nemusí byť komplikovaná produkcia, ale silná kontroverzia, ktorú Messiah vyvolal predovšetkým v islamskej komunite. Meno hlavného hrdinu, Al-Masih, totiž v islamskej eschatológii evokuje antikrista, respektíve falošného proroka známeho pod menom Al-Masih ad-Dajjal. Seriál mal podľa odporcov silný protináboženský tón, vďaka čomu ho napríklad zakázali vysielať v Jordánsku, a to aj napriek tomu, že jeho časť sa v krajine nakrúcala.

Náboženská kontroverzia sa teda javí ako omnoho pravdepodobnejší dôvod, prečo sa Messiah pokračovania nedočká. Kvôli koronavírusu totiž bola zastavená produkcia viacerých seriálov od Netflixu, tie sa však namiesto zrušenia dočkali len posunutia premiéry.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom