Najväčšej streamovacej službe sa naďalej skvelo darí. Netflix bol doteraz ohľadom množstva svojich predplatiteľov v regiónoch tajnostkársky, no teraz poprvýkrát odhalil investorom celkové čísla. Počet ľudí, ktorí si za posledné 2 roky túto službu predplatili, pritom v niektorých oblastiach narástol aj dvojnásobne a investori tak môžu byť pokojní. Po zverejnení štatistík sa ukázalo, ako rástol počet predplatiteľov v Európe a iných regiónoch, kde Netflix zaznamenal stúpajúci počet zákazníkov, informoval portál Filmtoro.

Streamovacie služby zažívajú v poslednom čase nával nováčikov, ktorí si chcú uchmatnúť svoj podiel na trhu. Za posledné mesiace sme sa dočkali príchodu hneď dvoch aplikácií. Jedna pochádza z dielne Apple a s druhou vlastnou vyrukoval Disney. Hoci na trh prichádza konkurencia, Netflix ostáva stálicou, ktorú si pri výbere streamu volí stále viac ľudí. To dokazujú zverejnené štatistiky, ktoré poprvýkrát prezrádzajú, ako sa službe darilo v jednotlivých regiónoch po svete.

Netflixu rastie počet predplatiteľov aj zárobky

Najväčší nárast predplatiteľov služba zaznamenala v Ázii a oblasti Pacifiku, no nesmierne sa jej za uplynulé 2 roky darilo aj v Európe, kde je zahrnutá aj Afrika a Stredný východ. Kým v Ázii narástol počet predplatiteľov viac ako 3-násobne, v ďalších spomínaných regiónoch pribudol viac ako 2-násobok zákazníkov, informuje Deadline.

Nenechaj si ujsť
Netflix porušuje nariadenie EÚ. Radikálne pravidlo streamovania služba ignoruje

Ešte v roku 2017 si na území Európy predplácalo Netflix 19,7 miliónov ľudí, dnes je to až 47,4 miliónov. Celkovo si do septembra 2019 predplácalo Netflix po celom svete až 158,3 miliónov používateľov, pričom najväčší podiel má samozrejme oblasť USA a Kanady, kde službu využíva až 67,1 miliónov ľudí.

Spoločnosť však zverejnila aj mesačné zárobky z predplatného v jednotlivých regiónoch, kde opäť vedie Kanada a USA. Tam totiž na predplatnom zarobí 7,3 miliónov dolárov mesačne a hneď na druhom mieste je pre Netflix najziskovejšia Európa, Afrika a Stredný východ, kde mesačne získa za predplatné 3,9 miliónov dolárov.

V latinskej Amerike ide o zhruba 2 milióny dolárov mesačne a najmenší zisk má Netflix v Ázii, kde podľa posledných štatistík za predplatné zarobil len 1 milión za mesiac. Tieto údaje sú platné ku koncu septembra 2019.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom