Obrovský úspech akčného hitu Extraction s Chrisom Hemsworthom sa na Netflixe už čoskoro pokúsi napodobniť nová dvojica prichádzajúcich akčných filmov. Jeden sľubuje sci-fi akciu v budúcnosti, druhý naopak emotívny zážitok spojený s hľadaním pokladu a vojnou vo Vietname.

Veteráni späť v akcii

Vysnívanú snímku úspešného režiséra Spikea Leeho (BlacKkKlansman) Da 5 Bloods sme zaradili aj do zoznamu najočakávanejších filmov tohto roka, po prvom traileri sa však na dramatický vojnový kúsok tešíme ešte podstatne viac.

Vo filme sa partia veteránov z Vietnamu rozhodne vrátiť na miesto krutých spomienok, aby našli zakopaný poklad so zlatom. Okamžite po návrate sa však vyslúžilým vojakom začínajú vracať spomienky na nemilosrdné boje s Vietcongom, Da 5 Bloods sa teda bude odohrávať v dvoch časových rovinách.

Trailer napovedá, že zbrane do rúk vezmú aj dôchodcovia, keďže o ich dobrodružnej výprave a honom za strateným pokladom sa dozvie miestny gang, ktorý im zlaté tehly nemieni nechať zadarmo.

Tešiť sa môžeš na parádne herecké osadenstvo, ktorému dominuje Chadwich Boseman (Black Panther), uvidíme však aj Jeana Rena (Leon) či sympatických hereckých veteránov v podobe Clarka Petersa (The Wire) Delroya Linda (Gone in Sixty Seconds) či Isiaha Whitlecocka (BlacKkKlansman). Da 5 Bloods na Netflixe nájdeš 12. júna.

Posledná lúpež v histórii

Parádnu akčnú nádielku s originálnou zápletkou sľubuje sci-fi akcia Last Days of American Crime, ktorá na Netflix dorazí v piatok 5. júna. Film nás zavedie do nie príliš vzdialenej budúcnosti, v ktorej americká vláda plánuje odpovedať na teroristické hrozby a narastajúcu kriminalitu vysielaním špeciálneho signálu paralyzujúceho každého, kto chce spáchať zločin.

Hlavnou postavou je profesionálny zlodej Graham Bricke (Edgar Ramirez), ktorý sa spojí so slávnym gangsterom Kevinom Cashom (Michael Pitt) a hľadanou tech-expertkou Shelby Dupree (Anna Brewster). Zlodejská trojka je pred odvysielaním signálu pripravená spáchať poslednú lúpež v histórii a rozlúčiť sa so zločinom vo veľkom štýle.

Námetom na vznik filmu bola tvorcom pozitívne prijatý rovnomenný komiks z roku 2009, o réžiu filmu sa postará Olivier Megaton, ktorý v minulosti zrežíroval napríklad Taken 2.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom