Svet športu onedlho ožije v Pjongčangu, kde sa bude od 9. februára odohrávať 23. ročník Zimných olympijských hier. Tí najlepší športovci sveta sa stretnú, aby si vzájomne zmerali svoje sily. Priebeh športových udalostí, ktoré Zimné olympijské hry 2018 prinesú môžeš sledovať rôznymi spôsobmi. My ti ich prinášame v našom súhrne.

Všetko sa to začne oficiálnym ceremoniálom už 9. februára o 12:00, kedy sa v kórejskom Pchjongčchangu otvoria tohtoročné Zimné olympijské hry, ktoré potrvajú až do 25. februára.

Slovenskí športovci nesmú chýbať

Tejto významnej multi-športovej udalosti sa zúčastnia desiatky najlepších svetových športovcov z rôznych kútov sveta, medzi ktorými bude mať svoje zastúpenie aj Slovensko. Reprezentácie sa zúčastní 56 slovenských športovcov, ktorí budú zastupovať tie najrôznejšie športové disciplíny, od hokeja, cez krasokorčuľovanie, až po sánkovanie. Priebeh a dianie na Zimných olympijských hrách v Pjongčangu môžeš sledovať v pohodlí na televízii, online a aj prostredníctvom svojho smartfónu. Stačí ti pritom iba zopár aplikácií, ktoré ti vždy poskytnú aktuálny prehľad.

RTVS v televízii aj online

Množstvo športových záznamov z tejto významnej udalosti plánuje divákom priniesť Rozhlas a televízia Slovenska. RTVS totiž odvysiela 260 hodín športu z hier, z toho bude 200 hodín priamych prenosov. Všetko sa to začne oficiálnym ceremoniálom už 9. februára o 12:00, kedy sa v kórejskom Pjongčangu otvoria tohtoročné Zimné olympijské hry. RTVS začne v predstihu o 11:30 vysielať na Jednotke program Štúdio ZOH 2018. Koniec týchto olympijských hier je naplánovaný na 25. február. Zhrnutím všetkých úspechov a udalostí ich RTVS ukončí na Dvojke o 20:10, pričom záverečný ceremoniál bude na Jednotke vysielaný od 12:00 do 14:00.

Zobraziť celú galériu (10)
Ayoub Dergal/YouTube
Počas celého priebehu hier bude RTVS ponúkať priame prenosy nielen v televízii, ale aj na svojom webe. Živé prenosy budú online vysielané simultánne s tými televíznymi. Online stream a novinky z olympijských hier môžeš sledovať na oficiálnej stránke rozhlasu a televízie.

Eurosport s plnou licenciou

Svoj prenos zo Zimnej olympiády 2018 v Pjongčangu bude mať aj televízia Eurosport, ktorú je možné sledovať prostredníctvom platených služieb od operátorov. Túto stanicu vlastní spoločnosť Discovery Communications, ktorá ma ako jediná plnú licenciu na najbližšie hry. Na kanáloch Eurosport a Eurosport 2 môžeš tiež sledovať vybrané televízne prenosy z olympiády, tentokrát s českým komentárom.

Dostupná je aj zaujímavá možnosť prostredníctvom aplikácie Eurosport Player. Tá ňposkytne live vysielanie a všetky aktuálne informácie zo sveta športu už za 6,99 € mesačne pri predplatnom cez webovú stránku. Predplatné cez aplikáciu vo smartfóne činí 5,99 €/mesiac. Používatelia pritom okrem vysielania kanálov Eurosportu môžu pozerať aj iné prenosy z dejiska podľa vlastného výberu.

Zobraziť celú galériu (10)
Google Play / Eurosport

Eurosport ponúka aj zaujímavé vysielanie športových záberov vo virtuálnej realite. Pomocou nej sa diváci dostanú takmer priamo do stredísk, kde sa budú športové súťaže odohrávať. Televízia vydala pre smartfóny aj špeciálnu aplikáciu Winter Olympics VR Eurosport, ktorú si používatelia môžu v Obchode Play zakúpiť len za 1,19 €.

Aj prostredníctvom aplikácií v mobile

Priamy prenos z RTVS môžeš sledovať aj prostredníctvom mobilných aplikácií operátorov. Magio Go od Telekomu umožňuje sledovať ZOH 2018 za 3,99 € mesačne, pričom bude mať k dispozícii základných 12 televíznych staníc. Živé vysielanie si ale môžu diváci pozrieť aj v konkurenčných aplikáciach Orange TV a O2 TV. Orange za mesačný poplatok 3,99 € však ponúka ešte o 7 staníc viac. Slovenské O2 vo svojej mobilnej telke zákazníkom ponúka až 30 televíznych staníc (viac ako 10 v HD kvalite) za poplatok 5 € mesačne. V nich si stačí jednoducho vybrať RTVS spomedzi ďalších staníc a sledovať aktuálne dianie na olympiáde. V základnom balíčku O2 TV nájdeš aj stanicu Eurosport 1.

Svoju aplikáciu pre Zimné olympijské hry 2018 v Pjongčangu však vydal aj Samsung ako oficiálny partner tejto športovej udalosti. V aplikácii PyeongChang 2018 Official App budeš taktiež vedieť o aktuálnom priebehu a víťazoch, ktorí si so sebou odnesú niektorý zo vzácnych kovov.

Držíme našim palce

Veríme, že sa našim slovenským športovcom bude na tohtoročných Zimných olympijských hrách dariť a držíme im palce. Rovnako tak môžeš aj ty sledovať priebeh hier prostredníctvom niektorých spomenutých aplikácií. Ak však poznáš lepšiu aplikáciu na sledovanie diania ZOH 2018, pokojne sa s ňou podeľ s ostatnými čitateľmi v komentároch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom