Koniec uplynulého týždňa v hernom svete patril Sony, ktoré počas vydarenej prezentácie predstavilo viacero titulov prichádzajúcich na platformy PlayStation. Pozornosť si pýtala pútavá prezentácia Gran Turismo 7 aj vôbec prvý trailer na God of War: Ragnarok, ktoré si odniesli množstvo pozitívnych ohlasov.

Celkom iný príbeh sa naopak píše v prípade vylepšenej verzie GTA V, ktorá sa na prezentácii rovnako predstavila, nie však v štýle, aký by si fanúšikovia želali. Ako informuje Windows Central, na Rockstar sa aktuálne za prezentovaný trailer valí veľká vlna kritiky, ktorú nespokojní hráči dávajú hlasne najavo.

Prakticky hneď po prezentácii frustrovaní hráči zaplavili sociálne sietie, kde Rockstaru adresovali viacero štipľavých odkazov – niektoré s konštruktívnou kritikou, iné naopak s vulgarizmami a odkazom, že s hernou spoločnosťou navždy skončili.

YouTube/snímka obrazovky

Nespokojnosť je vidieť aj pod trailermi na YouTube – na oficiálnom kanály Rockstaru upútavka dostala palec hore od 32-tisíc fanúšikov, nepáči sa naopak viac ako 109-tisíc používateľom. Podobný príbeh sa píše aj na kanály PlayStation, pod hlavičkou ktorej bol trailer prezentovaný, 25-tisíc používateľov s ním vyjadrilo spokojnosť, 117-tisíc naň reagovalo negatívne.

Hnev zo všetkých strán

Dôvodom početnej kritiky je viacero. V prvom rade sa fanúšikom nepáči odklad hry. Vylepšená verzia GTA V mala byť pôvodne vydaná v novembri tohto roka, najnovšie však Rockstar hovorí až o marci 2022. Odklad bol navyše potvrdený až v samotnej upútavke a to bez toho, aby vývojári neskoršie vydanie vopred adresovali.

Ďalším dôvodom kritiky je samotná kvalita hry, ktorá podľa viacerých vôbec nevyzerá ako vylepšená verzia, ale jednoducho port starej konzolovej generácie s minimálnym množstvom noviniek alebo skutočných vylepšení hrateľnosti. V upútavke navyše tradične nepadlo slovo ani o PC verzii, čo pre zmenu rozladilo majiteľov tradičných platforiem.

Rockstar Games/YouTube

Rovnako sa zdá, že fanúšikovia už majú dosť GTA V – hra bola vydaná ešte pred ôsmymi rokmi a ide už o tretiu konzolovú generáciu, na ktorej sa titul objaví. Rockstar tak čelí kritike, že neustále dojí svoju starú značku a nesústredí sa na ďalší diel, ktorý by hráči videli omnoho radšej.

Hovorí sa síce o remaku trilógie GTA 3, Vice City a San Andreas, nič oficiálne ale zatiaľ potvrdené nebolo. O GTA VI navyše doposiaľ zo strany vývojárov nepadlo ani slovo a frustráciu si teraz nespokojní hráči vybíjajú aj týmto spôsobom.

Otázne je, nakoľko kritika hráčov Rockstar vôbec zaujíma. GTA V je momentálne so 150 miliónmi predaných kusov druhou najlepšie predávanou hrou v histórii a kvôli kontroverznosti svojich hier si už herná spoločnosť za uplynulé roky na nespokojné ohlasy a  častú kritiku stihla zvyknúť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú