Obľúbený závodný simulátor Gran Turismo sa predstaví už svojím siedmym dielom, ktorý sa nám predstavili v nadupanom videu počas poslednej konfererencie Sony.

Čerstvá upútavka naznačuje bohaté možnosti prichádzajúcej hry – od širokej ponuky ikonických automobilov až po závody na najznámejších okruhoch po celom svete, za viaceré spomeňme dobre známe Trial Mountain a High-Speed Ring, ale aj skutočné Spa, Interlagos alebo Monzu.

Nové Gran Turismo 7 totiž bude lahôdkou aj pre e-sports súťaže a hra by podľa oficiálnych informácií mala obsahovať približne 2 500 skutočných lokalít zo 43 krajín sveta.

Gran Turismo 7 má byť podľa autorov predovšetkým oslavou motorizmu a obsahovať má známe i extrémne vzácne kúsky za posledných 150 rokov. Hra ponúkne mimoriadne prepracovaný fotorežim, bohatá bude aj v oblasti úprav zadovážených automobilov.

Silným aspektom bude aj zberateľstvo, automobily bude možné analyzovať zo všetkých uhlov, zadovážiť im nové polepy a cez najbohatší tuning vôbec vylepšovať prakticky akúkoľvek oblasť – od aerodynamiky až po disky kolies.

Autori v čerstvom traileri spoliehajú aj na nostalgiu, časť z videa totiž odkazuje na intro z populárneho štvrtého dielu, čo ocenia skalní fanúšikovia série. Ukázané aj počasie, ktoré sa bude dynamicky meniť.

Najdôležitejšia správa prichádza ako posledná – Gran Turismo 7 bude vydané 4. marca budúceho roka na konzoly PS4 a PS5.

Na novej generácii už bola potvrdená podpora 4K, 60 fps, ray-tracingu v reálnom case aj HDR videa. Zaujímavá bude určite tiež spolupráca s novým haptickým ovládačom DualSense. Ide o tradičnú exkluzivitu Sony, takže hráči s Xboxom alebo PC môžu len snívať… alebo sa obzrieť inde. 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú