Aj keď si Netflix pre svojich predplatiteľov pripravil skutočne famózny záver roka, v októbri sa predovšetkým v oblasti filmov príliš nevytiahol a Slováci preto siahali po kurióznych novinkách. Iný príbeh sa naopak písal v prípade HBO, ktoré pre náš región konečne pridalo posledný kinohit Christophera Nolana. Toto je 10 najsledovanejších filmov a seriálov na Netflixe a HBO Go.

Na čom si užiješ dokonalý zvuk s OLED televízorom?

Kúp si televízor OLED spolu so soundbarom alebo WiFi reproduktorom a získaj cashback vo výške nákupnej ceny audio produktu spät.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Najsledovanejšie filmy (október 2021)

Jednoznačnou jednotkou Netflixu sa v uplynulom mesiaci pre Slovákov stala dramatická snímka Guilty v hlavnej úlohe s Jakeom Gyllenhaalom. Komorne ladená dráma sleduje operátora tiesňovej linky, ktorý sa snaží telefonicky asistovať pri únose ženy volajúcej z kufra auta.

Netflix

Čítal si už? 
November je najsilnejším mesiacom v histórii streamovacích služieb – tieto novinky musíš vidieť

Novinka Netflixu je americkým remaekom rovnomennej dánskej snímky, ktorá patrila k najpríjemnejším prekvapeniam roku 2018. Takmer celý dej sa odohráva v jednej miestnosti, pracuje s minimalizmom aj diváckou fantáziou, až kým negraduje netradičným a neočakávaným vyvrcholením.

FonTech

Ďalšie z najsledovanejších filmov Netflixu už vyznievajú pomerne prekvapivo – druhá priečka podľa štatistického portálu Flixpatrol patrí detskej rozprávke My Little Pony: A New Generation, po ktorej nasleduje vlažne prijatá francúzska komédia Friendzone. Celkovo sa v TOP 10 filmov Netflixu v októbri umiestnila až trojica rozprávok a až 7 z 10 najsledovanejších filmov tvorí originálny obsah služby.

HBO Go v októbri ťažilo predovšetkým z filmov o Jamesovi Bondovi, ktoré sa v TOP 10 umiestnili až v trojici prípadov. Streamovací gigant šikovne využil kinopremiéru posledného filmu s agentom Jej veličenstva v úlohe s Danielom Craigom Nie je čas zomrieť, ktorý v spoločnosti ďalších filmov s Jamesom Bondom pravdepodobne ponúkne prichádzajúca služba SkyShowtime.

Prvenstvo v októbri na HBO však patrilo špionážnej sci-fi snímke Tenet, za ktorú sa režisérsky postavil vyhľadávaný Christopher Nolan. Film mal kinopremiéru ešte v auguste minulého roka, streamovacia služba ho ponúka s českými titulkami i dabingom.

Slovenských predplatiteľov služby zaujala aj trojica komédií Vo štvorici po opici, ktoré divákov bavili medzi rokmi 2009 až 2013. Z kín dokopy utŕžili viac ako 1,4 miliardy dolárov, približne 7-násobok ich rozpočtu.

Najsledovanejšie seriály (október 2021)

Pri seriáloch HBO ťaží z tradične silnej ponuky sitkomov, ktoré ponúka aj v českom či dokonca slovenským dabingom. Prvé miesto v rebríčku sledovanosti tak zastala Teória veľkého tresku nasledovaná klasikou Priatelia. Práve Priatelia sú v rámci služby dostupní aj s vydareným slovenským znením, čo platí aj o bonusovej epizóde Priatelia: Zase spolu.

Warner Bros.

Divácky záujem naďalej pretrváva aj pri fantasy hite Hra o tróny, ktorý v rámci tuzemskej popularity obsadil tretiu priečku. Už na budúci rok HBO chystá duchovného nástupcu s názvom Rod Draka, ktorý sa zameria na históriu rodu Targaryenov a zasadený bude približne 300 rokov pred udalosti Game of Thrones. Ak ťa zaujíma o čom bude a kedy sa ho dočkáme, čítaj náš detailný prehľad.

FonTech

Pri seriáloch Netflixu naopak stále neodznelo šialenstvo ohľadom juhokórejskej novinky Squid Game, ktorá sa medzičasom stala vôbec najsledovanejším počinom v histórii služby. Seriál nekraľuje len na Slovensku a je jednoznačnou októbrovou jednotkou takmer vo všetkých svetových krajinách. Aj napriek ohromnému úspechu však pokračovanie vôbec nie je isté – viac v samostatnej téme.

Netflix

Nečakaný úspech na Netflixe slávi aj seriálová miniséria Maid, sledujúca ťažkú životnú cestu slobodnej 25-ročnej matky. Tvorcom v tomto prípade dokonale vyšiel melodramatický mix žánrov, ktorý umocňuje aj skvelá Margaret Qualley v hlavnej úlohe.

U divákov bodovali aj pokračovania zabehnutých hitov Sex Education a You, ktoré sa prebojovali do prvej pätky. Za zmienku stojí aj pridanie všetkých sérií komediálnej klasiky The Office, ktorá sa do ponuky služby dostala len na konci októbra, no okamžite sa prebojovala do TOP 10.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú