Netflix opäť raz trafil do čierneho a v zozname tohtoročných úloh si môže odškrtnúť predstavenie nového globálneho hitu z vlastnej produkcie. Vo svete seriálov sa momentálne nehovorí prakticky o ničom inom ako o juhokórejskej novinke Squid Game, ktorá má našliapnuté stať sa vôbec najsledovanejším projektom v histórii Netflixu.

Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok s TOP zvukom?

Kúp si TV Philips Performance spolu so soundbarom alebo bezdrôtovým reproduktorom a po registrácii môžeš získať späť až 50 % ceny soundbaru alebo reproduktoru.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Potvrdil to samotný riaditeľ spoločnosti, ktorý avizoval, že ak sa Squid Game bude sledovať s takou intenzitou ako doposiaľ, už čoskoro sa zo seriálu stane absolútny kráľ sledovanosti od predstavenia služby.

Netflix

Milióny fanúšikov, ktorí už novinku videli, sa teraz právom pýtajú, kedy bude pokračovanie. To síce zo strany streamovacej spoločnosti zatiaľ nebolo oficiálne potvrdené, predpokladá sa však, že v tomto prípade ide naozaj len o formalitu a zo strany Netflixu oň je záujem.

Takmer všetky sledované seriály služby sa na Netflixe zatiaľ dostali aj ďalšie série. Výnimiek je skutočne málo, napadá nás azda len minuloročný sci-fi počin Away, ktorý bol zrušený po prvej sérii aj napriek diváckemu záujmu. V tomto prípade sa však seriál v hodnoteniach hýbal len na priemerných číslach, kým Squid Game v recenziách divákov búra strop.

Zatiaľ v nedohľadne

Ako informuje Techradar, so záujmom o pokračovanie to ale môže byť horšie zo strany jeho tvorcu, Hwang Dong-hyuka. Ten sa nechal počuť, že len rozmýšľanie o pokračovaní ho vyčerpáva a momentálne nemá žiadnu konkrétnu predstavu o tom, ako by prípadná druhá séria mala vyzerať.

Prečítaj si aj
Veľký kiks Netflixu. V seriálovom megahite použil skutočné telefónne čísla, majiteľov zaplavujú tisícky telefonátov

Dôvodom je, že Hwang sa o kľúčové aspekty seriálu postaral celkom sám – napísal si scenár ku všetkým epizódam, ktoré si neskôr aj sám zrežíroval. Iba príprava scenára k prvým dvom epizódam mala Hwangovi zabrať viac ako šesť mesiacov.

Netflix

Hwang sa navyše momentálne chce sústrediť na nakrútenie iného filmu a do pokračovania Squid Game sa nijak neponáhľa. Nevylučuje však, že druhá séria je úplne mimo hru.

„Nemám jasné plány pre nakrútenie Squid Game 2. Je celkom únavné iba o tom premýšľať. Ak by som ho ale mal spraviť, určite by som ho nerobil sám. Zvážil by som využitie viacerých scenáristov a tiež by som chcel viacerých skúsených režisérov,“ povedal v rozhovore pre Variety.

Stratenú inšpiráciu možno tvorcovi pomôže nájsť Netflix, ktorý pokračovanie najväčšieho hitu vo svojej histórii určite nechce odďaľovať a je pripravený investovať do neho nemalé prostriedky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú