Klasické spôsoby komunikácie sa postupne dostávajú do úzadia a nie je nič nezvyčajné, ak spoločne četujú aj osoby sediace vedľa seba. Medzi obľúbené aplikácie slúžiace na komunikáciu patrí WhatsApp, ktorá poskytuje komplexné služby a je v mnohých ohľadoch najlepšia spomedzi konkurencie.

Častým terčom kritiky je spôsob kontaktovania nových osôb, kde si najprv musíš ich telefónne číslo uložiť medzi kontakty. Aj tu však existuje niekoľko možností ako to obísť, no nie sú veľmi komfortné.

Prostredníctvom webovej stránky

Ide o oficiálny spôsob od samotnej aplikácie WhatsApp, ktorý sa vykonáva prostredníctvom webovej stránky. Stačí do URL riadu zadať adresu https://wa.me/telefónnečíslo (napr. wa.me/421948123456).

Číslo sa musí zadávať aj s predvoľbou danej krajiny a bez špeciálnych znakov. Následne po vyhľadaní sa zobrazí stránka s číslom a tlačidlom Message, čím priamo kontaktuješ danú osobu bez toho, aby si si musel ukladať jej číslo.

Prostredníctvom aplikácie

Existuje aj ďalší spôsob, aj keď oveľa menej komfortný. Z Google Play si môžeš stiahnuť samostatnú aplikáciu, napríklad Click to chat, do ktorej taktiež zadáš telefónne číslo a môžeš osobu priamo kontaktovať.

Aplikácia je síce malá a nemá žiadne reklamy, no už principiálne ide o hlúposť, aby si si k danému úkonu musel dodatočne inštalovať samostatnú aplikáciu. Na druhú stranu však funguje úplne bez problémov a ak ti nevadí ju neustále otvárať, tak ju jednoznačne odporúčame.

Priamo cez označenie textu

Posledná možnosť je zo všetkých najrýchlejšia, jednoduchá a hlavne používateľsky prívetivá. Dostupná je však len na zariadeniach Pixel a rady Android One.

Ako informuje Rita El Khoury z Android Police stačí dané telefónne číslo označiť a kliknutím na tri bodky sa objaví možnosť kontaktovania prostredníctvom WhatsApp. Na ostatných zariadeniach je však táto možnosť nedostupná, čo je veľká škoda.

Tá najväčšia škoda je však to, že takúto triviálnu vec nepodporuje samotná aplikácia. Síce najviac komunikujeme s ľuďmi, ktorých poznáme, no pri rôznych krátkodobých konverzáciách (napríklad pri predaji a kúpe tovaru z bazáru) je otravné, ak by si si musel všetky tieto čísla ukladať do telefónneho zoznamu. Vyššie uvedenými spôsobmi tomu môžeš aspoň čiastočne predísť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP