Najnovšia verzia Sygic GPS Navigation pridáva ďalšiu úroveň bezpečnosti k jazdnému zážitku, monitoruje náklon vozidla, nadmorskú výšku a preťaženie.

Spoločnosť Sygic uvádza nový doplnok pre systém Sygic GPS Navigation s názvom Cockpit. Nová verzia je dodávaná s moderným dizajnom a dá sa minimalizovať tak, aby zobrazovala všetky indikátory počas navigácie.

„Z dizajnového hľadiska sme túto funkciu vytvorili úplne od začiatku. Naše tímy sa sústredili na viditeľnosť a prehľadnosť pri zachovaní minimalistického vzhľadu,“ povedal Lukáš Dermek zo Sygic.

Najnovší doplnok obsahuje štyri nové indikátory. Sklon, nadmorská výška, kompas a preťaženie g-force. Každá z nich môže vodičovi pomôcť urobiť bezpečnejšie rozhodnutia na trase.

· Sklon – zobrazuje aktuálny uhol vozidla, aby sa predišlo prevráteniu, napríklad v náročnom teréne
· Nadmorská výška – pomáha lepšie určiť poveternostné podmienky vrátane snehu alebo mrazivého dažďa v horách a podľa toho prispôsobí štýl jazdy
· Kompas – Zobrazuje smer
· G-Force – indikátor gravitačnej sily slúži ako referenčný bod pre vodiča, ako zrýchľovať a pritom zabezpečiť cestujúcim pohodlnú jazdu

Cockpit sa navyše môže používať v dvoch režimoch. Prvý režim zobrazuje indikátory na celej obrazovke so základnými pokynmi pre jazdu. Druhý režim umožňuje používateľom minimalizovať doplnenie do lišty v spodnej časti aplikácie Sygic GPS Navigation.

„Bola to jedna z najčastejšie požadovaných funkcií našich používateľov,“ dodal Dermek.

Doplnok Cockpit je dostupný pre všetkých používateľov systému Sygic GPS Navigation iOS a Android.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom