To, že filmový priemysel zažíva momentálne obrovské problémy už všetci vieme. Koronavírus ničí premiéry, festivaly sa odkladajú a filmári zvyknú zastavovať produkciu. Práve posledným problémom trpí produkčný tím pracujúci na druhej sérii Zaklínača, o čom prednedávnom informoval portál Redanian Intelligence.

O dopade koronavírusu na filmový priemysel sme ťa informovali len prednedávnom, no vyzerá to tak, že každým dňom trpiacich filmárov pribúda. Ďalšou obeťou je fantasy adaptácia kníh so Zaklínačom, ktorá koncom minulého roka kvalitami spôsobila obrovský rozruch, a teda jej pokračovanie vo forme druhej série je nesmierne očakávané.

Aj keď sme už v podstate vedeli o druhej sérii takmer všetko, pandémia si nevyberá a filmársky štáb sa tak radšej stiahol do úzadia. Produkčný tím totiž dostal e-mail, ktorý oficiálne pozastavuje natáčanie 2. série minimálne na dva nasledujúce týždne. Keď sa však pozrieme na rýchlosť tempa šírenia nákazy za posledné dni, nečudovali by sme sa, ak by sa prestávka predĺžila ešte o niekoľko dní.

Zdroj blízky filmárskemu štábu druhej série Zaklínača pre portál The Hollywood Reporter uviedol: ,,Zdravie členov nášho štábu je u nás prioritou číslo jeden. Stojíme pred nepredvídateľnou globálnou pandémiou, ktorú nedokáže nikto z nás ovládať. Preto sme sa rozhodli zastaviť produkciu na najbližšie dva týždne, počas ktorých sa autority rozhodnú, ako budeme ďalej pokračovať.

Nenechaj si ujsť
TOP 5 tipov na seriály, ktoré počas týchto dní vyplnia voľný čas

Keďže sa vydanie druhej série Zaklínača odhadovalo na koniec tohto, respektíve skorý začiatok budúceho roka, je možné, že sa premiéra o zopár týždňov posunie. Samozrejme teraz pracujeme s predpokladom, že sa filmárska pauza ešte o nejaký čas nepredĺži. V opačnom prípade by sme sa tak Geralta na domovských obrazovkách Netflixu mohli dočkať so značným meškaním poukazujúcim na jarné mesiace roku 2021.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom