Rýchlo a zbesilo 9, Tiché miesta 2, Mulan. To je len časť filmov, ktoré mali byť v najbližšom čase odvysielané v kinách. Ak si sa niektorý z nich tešil, nemáme pre teba dobrú správu. Premiéry väčšiny jarných kinohitov boli kvôli koronavírusu presunuté, informuje Techradar.

Len minulý týždeň sme ťa informovali o odklade nového Jamesa Bonda, ktorého premiéra bola posunutá na november tohto roka. V šľapajách poslednej bondovky sa momentálne vybralo ďalších osem filmov, medzi ktorými nechýbajú ani stomiliónové blockbustery.

Za situáciu samozrejme môže šíriaci sa koronavírus, ktorý zásadne ochromil fungovanie vo svete. V Číne kvôli chorobe zavreli prakticky všetkých 70 000 kín, kultúrne podujatia už boli zakázané aj na Slovensku a v niektorých európskych krajinách. Aj keď v Spojených štátoch a vybraných krajinách zatiaľ kiná zostávajú otvorené, ich návšteva je momentálne asi poslednou vecou, na ktorú má väčšina ľudí chuť.

Moviestillsdb.com

Na to reagovali aj filmové spoločnosti, ktoré zrušili premiéry prakticky všetkých veľkých filmov vychádzajúcich v najbližších týždňoch. Jedna z najočakávanejších popkornoviek roka, Rýchlo a zbesilo 9, svoju premiéru odložila o rovný rok, pokračovanie hororu Tiché miesto či dvestomiliónový blockbuster od Disney, Mulan, ešte náhradný dátum premiéry ani nedostali. Nižšie zoznam všetkých filmov, ktorých premiéry boli kvôli koronavírusu presunuté.

  • A Quiet Place Part 2 (pôvodná premiéra: marec / náhradný termín: bude upresnený)
  • Mulan (pôvodná premiéra: marec / náhradný termín: bude upresnený)
  • The New Mutants (pôvodná premiéra: apríl / náhradný termín: bude upresnený)
  • No Time To Die (pôvodná premiéra: apríl / náhradný termín: november 2020)
  • Peter Rabbit 2 (pôvodná premiéra: marec / náhradný termín: august 2020)
  • Antlers (pôvodná premiéra: apríl / náhradný termín: august 2020)
  • Fast 9 (pôvodná premiéra: máj / náhradný termín: apríl 2021)
  • The Lovebirds (pôvodná premiéra: marec / náhradný termín: bude upresnený)
  • Blue Story (pôvodná premiéra: marec / náhradný termín: bude upresnený)

Koronavírus neodkladá len premiéry filmov, ale tiež komplikuje ich natáčanie. Yahoo napríklad informuje o zrušení natáčania The Falcon and the Winter Soldier, ktoré sa tento týždeň malo uskutočniť v Prahe. Produkciu zastavilo aj Apple pri pokračovaní úspešného seriálu Morning Show s Jennifer Aniston, pričom ešte vo februári bolo v Taliansku prerušené nakrúcanie siedmej časti Mission Impossible.

Hollywood Reporter odhaduje, že filmový priemysel bude kvôli koronavírusu tento rok čeliť rekordným stratám. Konkrétne sa hovorí o sume 5 miliárd dolárov, aká veľká strata nakoniec bude záleží predovšetkým od toho, ako si svet s elimináciou koronavírusu poradí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú