Či už pracuješ z domu, alebo máš nechcené prázdniny, aktuálnu situáciu môžeš využiť napríklad v pohodlí streamovacích služieb. Toto je 5 seriálových tipov, ktorými v nasledujúcich dňoch určite zaženieš nudu.

Orange Is the New Black

Seriál Orange Is the New Black sa odohráva v ženskej väznici a ponúka pohľad na osudy rôznorodých postáv, ktoré si za svoje činy v minulosti odpykávajú dlhoročné tresty. Seriál zavŕšil svoju životnú púť minulý rok po siedmich sériách, počas ktorých sme si s postavami užili ako chvíle pohody a humoru, tak aj vážnejšie situácie poukazujúce na rasovú rozdielnosť a predsudky spoločnosti skrz mikroskopické medziľudské vzťahy väzenkýň.

Titul navyše nemá problém v určitých momentoch dohnať diváka k slzám, a preto ho považujeme za jednu z najlepších alternatív pre seriál vo dvojici s polovičkou.

Modern Family

Tradičným rodinným sitkomom v našom výbere je HBO klenot, ktorý tento rok v apríli po 11 sériách ukončí svoje pôsobenie. V porovnaní s ostatnými rodinnými seriálmi sa moderná rodinka zameriava na témy súčasnej doby, ktoré vyobrazuje skrz diametrálne odlišné povahy hlavných postáv.

Jednotlivé časti sú takmer vždy rozdelené na tretiny, kde každá z nich je dedikovaná jednej z troch navzájom poprepájaných rodín. Prvú tretinu tvorí tradičná, 5 členná americká rodinka Dunphyovcov, druhá tretina sa zameriava na osudy vzťahu Camerona a Mitchella a všetko pozoruje z diaľky otec hláv oboch rodín so sexy Kolumbijčankou Gloriou a jej synom. Ide naozaj o zhluk charakterovo rozdielnych osôb na jednom mieste, čo často vytvára priestor pre komické situácie prijateľné pre väčšinu vekových kategórií.

Silicon Valley

Aby si dobehol zameškané hodiny programovania, určite zváž voľbu jedného z najprepracovanejších seriálov z dielne HBO. Príbehy hlavných charakterov Silicon Valley sú rozprávané naprieč šiestimi sériami, počas ktorých zažiješ nespočetne veľa humorných situácií balansujúcich na hranici slušnosti a politickej korektnosti.

Okrem geniálneho humoru sa seriál môže pýšiť pedantným podaním prostredia technologických gigantov v Sillicon Valley, zavŕšeným takmer do bodky vierohodným spracovaním programovania a jeho prevedenia do seriálového sveta.

Nechýbajú ani tradičné popkultúrne narážky, geekovské vtipy a tomu odpovedajúci slovník. Pre nadšencov IT a technológií je seriál Silicon Valley trefa do čierneho.

Breaking Bad

O čom tento seriál, u nás tragicky preložený ako Perníkový Tatko, je, ti určite hovoriť nemusíme. Otázka za milión však je, či by si ním mal v týchto dňoch voľna nahrádzať hodiny chémie, respektíve mikroekonómie s prvkami medzinárodného obchodovania. Každopádne, Breaking Bad je jeden z najlepšie hodnotených televíznych počinov všetkých čias, a to najmä vďaka excelentne vyobrazenej transformácii ľudského charakteru, tiahnucej sa naprieč piatimi sériami.

Kde na jednej strane je manipulatívny učiteľ chémie s exkluzívnym receptom na varenie pervitínu a na strane druhej jednoduchý, no dobrosrdečný feťák, tam môžeš očakávať problémy. Ak si túto drogovú ságu plnú mexických kartelov, drog a bezcitnosti už videl, rozhodne siahni po seriálovej odbočke Better Call Saul, zameranej na ikonického právnika z pôvodného seriálu. Tá totiž kvalitatívne za predlohou určite nezaostáva.

Bojack Horseman

Ak sa radíš medzi fanúšikov ostrého humoru, prenášaného skrz animovaný vizuál ako v seriáloch South Park alebo Archer, určite zbystri zrak. Bojack Horseman je príbeh o vyhorenej hollywoodskej hviezde Bojackovi, ktorý ako správna celebrita v strednom veku utápa svoje problémy polygamiou, alkoholom a nekonečnými zásobami drog. Humor v seriáli je podávaný v obrovských dávkach, no autori nezabudli ani na morálny presah, kedy konštante nastavujú zrkadlo súčasnému svetu celebrít.

Nenechaj si ujsť
5 herných tipov pre každého hráča, ktorý nevie, ako využiť dni voľna

Ako spomíname vyššie, v hlavnej úlohe je Bojack, bývalá hviezda deväťdesiatych rokov, jeho verný parťák, životom vyfackovaný Todd, novinárka Diane a (ne)úspešná manažérka Princess Carolyn.

Mali by sme ťa upozorniť, aby si sa nezľakol vizuálu niektorých postáv, keďže autori nemali problém skombinovať ľudskú rasu so živočíšnou ríšou. Bojack ukončil svoje pôsobenie koncom januára, no zanechal za sebou šesť sezón napumpovaných čiernym humorom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom