Máme tu začiatok nového mesiaca a s ním prichádza aj zhodnotenie toho predchádzajúceho. Október nám priniesol viacero vlajkových lodí a čerstvo predstavených noviniek, ktoré zasa posunuli technologické hranice o čosi vyššie. Reč je predovšetkým o novej sérii Mate 20, ktorá zbiera hneď viacero úspechov a ocenení. 

Najnovšie ocenenie pre Huawei priniesol aj najznámejší AnTuTu benchmark. Ten každý mesiac zverejňuje rebríček desiatich najvýkonnejších Android smartfónov a tentokrát patrili prvé priečky práve novej Mate sérii.

Prečítajte si tiež!
Huawei má na konte nový rekord. Mate 20 Pro si v Európe predobjednalo najviac zákazníkov doteraz

Kirin 980 vs. Snapdragon 845

V rebríčku nielen za september, ale aj iné mesiace nenašiel svojho premožiteľa doposiaľ najvýkonnejší procesor od Qualcommu, Snapdragon 845. Karty však značne zamiešal príchod nového procesora Kirin 980, ktorý je vyrobený 7 nm procesom. Už pred predstavením procesora, ktorý je súčasťou Mate 20 série, sa predpokladalo, že pôjde o najsilnejší a najinteligentnejší čipset.

Po nejakom čase môžeme potvrdiť, že sa jedná o naozaj najsilnejší a najinteligentnejší čipset spomedzi Android zariadení. Dôkazom toho je rebríček AnTuTu, v ktorom prvé tri miesta patria novinkám z rady Mate 20. Jedná sa o Mate 20, Mate 20 Pro a Mate 20 X, kde všetky zariadenia dosiahli skóre vyše 300 000 bodov.

Hranicu 300 000 bodov prekonala aj novinka v podobe herného Xiaomi smartfónu, model Black Shark Helo, ktorý je poháňaný čipsetom Snpadragon 845. Týmto procesorom disponujú všetky smartfóny nachádzajúce sa v rebríčku okrem víťaznej trojice. Rebríček ďalej dopĺňajú tieto smartfóny – 5. Xiaomi Black Shark (293 544) 6. Meizu (292 394 bodov),  7. OnePlus 6 (292 371 bodov), 8. Asus ROG Phone (291 701 bodov) 9. Smartisan R1 (291,102) a 10. Nubia Z18 (290 332).

Výsledné skóre nepredstavuje najvyššie skóre smartfónu, ktoré bolo zaznamenané počas testovania, ale priemerné skóre počas celého testovania. Možno ťa prekvapilo, že v rebríčku chýbajú novo predstavené smartfóny, ako Mi MIX 3, OnePlus 6T či Honor Magic 2. Nakoľko k ich predstaveniu došlo koncom októbra, v tabuľke sa nestihli objaviť. Spomínaná trojica však po výkonnej stránke má čo ukázať, a tak sa s najväčšou pravdepodobnosťou objavia v rebríčku TOP 10 Android zariadení za mesiac november, o ktorom ťa budeme informovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom