Posledný rok bol pre čínskeho giganta nesmierne významný, nakoľko sa mu podarilo vo svete smartfónov preraziť ešte viac a pokoriť tak najväčšiu konkurenciu. Po veľkom úspechu, keď sa Huawei stal 2. najväčším výrobcom tohto priemyslu, prichádza ďalšia správa, ktorá spoločnosť rozhodne poteší. Záujem o nový Huawei Mate 20 Pro je v Európe poriadne veľký a doteraz si ho predobjednalo až o 40 % viac záujemcov ako pri modeli P20 Pro.

Expanzia čínskeho Huawei je poriadne vidieť na všetkých frontoch. Aj keď sa tento gigant nedostal na trh za „veľkou mlákou“, v Európe sa mu darí viac než skvelo. Jeho posledné vlajkové lode sa postarali o veľkú senzáciu, ktorá priniesla na účet spoločnosti hneď niekoľko rekordov. Jarné predstavenie prémiových modelov P-línie zlákalo mnoho zákazníkov. Po spustení predaja si Huawei P20 Pro kúpilo až o 316 % viac ľudí ako predchádzajúci Huawei P10 Plus. Teraz však výrobca pokoril aj tento míľnik, o ktorý sa postarala novinka Mate 20 Pro.

Huawei sa znova prekonáva

Nedávna premiéra najnovších smartfónov z dielne tejto spoločnosti ukázala, kam až dokáže Huawei pri inovovaní svojich zariadení zájsť. S nádherným dizajnom prišla aj špičková výbava a možnosti, aké by sme u iných modelov len tak nenašli. Prémiový Huawei Mate 20 Pro je aktuálne na špičke ponuky spoločnosti, ktorá už pre zákazníkov spustila predobjednávky tejto novinky. Predaj započne až o pár dní, no každý si môže tento kúsok rezervovať už teraz.

Nenechaj si ujsť
Huawei odmietol zverejniť výsledky Mate 20 Pro v DXOMark. Dôvod je extrémne bizarný

Záujem o nový Mate 20 Pro je pritom tak veľký, že v západnej Európe prekonáva aj množstvo predobjednávok modelu P20 Pro, a to až o 40 %. Zdá sa, že zákazníkom neprekáža ani ešte vyššia cena, ktorá je odpoveďou na lepší hardvér a možnosti tejto novinky. Výrobca navyše ponúkol aj predpredajovú akciu, v ktorej k svojej vlajkovej lodi pridáva nové hodinky Huawei Watch GT ako darček. Na niektorých trhoch je k tomu všetkému pridávaná ešte bezdrôtová nabíjačka.

Detailné čísla ale výrobca zatiaľ nezverejnil, no bude zaujímavé sledovať, koľko kusov z modelu Mate 20 Pro predá Huawei v najbližších týždňoch. Týmto rýchlym tempom sa postupom času môže z druhého miesta spoločnosť vyšplhať dokonca aj na prvú priečku a získať titul najväčšieho výrobcu smartfónov. Nebudeme však predbiehať a počkáme si radšej na oficiálne štatistiky, ktoré Huawei neskôr zverejní.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú