Svet kryptomien je už dlhé mesiace na vzostupe a čoraz viac ľudí sa začína zaujímať o tieto virtuálne platidlá. Dôkazom ich rastúcej popularity je aj nápor na burzách, z ktorých sa aktuálne najviac vyšvihla prosperujúca hongkonská spoločnosť. Príval nových používateľov nečakal ani CEO spoločnosti Binance, ktorá v stredu len za 1 hodinu zaznamenala až 240 000 nových registrácií. 

Posledné dni boli pre spoločnosť Binance.com skutočne extrémnymi, pretože do jej radov pribudli stovky tisíc nových používateľov. Nápor bol tak veľký, že firma dokonca obmedzila počet nových registrácií, no už v najbližších týždňoch sa môže opäť naplno rozbehnúť.

Obchody s kryptomenami prekvitajú

Počas bežného dňa obchoduje spoločnosť s virtuálnymi menami o hodnote až 6 miliárd dolárov. Spomedzi všetkých druhov bol medzi používateľmi najobľúbenejší Tron, ktorý si zabral až 11 % podiel zo všetkých obchodov. Do obchodovania s kryptomenami sa v tejto burze púšťajú ľudia vo veku od 25 do 30 rokov, no svoj záujem o Binance.com prejavili aj väčší odborníci. Warren Buffett, jeden z popredných odborníkov na financie, však prezradil, že svet kryptomien neskončí dobre a čaká ho „zlý koniec“.

Nenechaj si ujsť
Slovensko chce zdaniť kryptomeny, a to vrátane Bitcoinu. Potvrdil to minister financií

Nedostatok serverov

Jeho negatívne predpovede sa snažil negovať CEO spoločnosti, Zhao Changpeng. On sám Buffetta uznáva ako odborníka, no do veci kryptomien sa podľa neho nerozumie a jeho vyjadrenia majú byť chybné. Najväčší nápor spoločnosť zažila pri registráciách v posledných dňoch, kedy dokonca dosiahla limit na serveroch, ktoré jej poskytuje Amazon. Tento gigant pritom disponuje výbavou, s ktorou si vystačia aj tak veľké streamovacie služby ako Netflix. Jedným z najväčších problémov tejto burzy je tak najmä nedostatok serverov. Spoločnosť však zvažuje aj žiadosť o udelenie burzovej licencie od Agentúry pre finančné služby v Japonsku.

V tomto smere môže ísť ostatným krajina vychádzajúceho slnka príkladom, nakoľko do dnešného dňa vydala už 16 takýchto licencií. Pokiaľ Binance.com zvýši svoje kapacitné možnosti, počet nových používateľov sa bude rozhodne ešte zvyšovať a obchody s kryptomenami budú dosahovať závratné čiastky. Každým dňom totiž môžeme vidieť stúpajúce ceny tých najrôznejších kryptomien, ktoré napriek tomu, že zažívajú aj nestabilné chvíle, majú svojich verných používateľov. Nič teda nenaznačuje tomu, že by sa svet s virtuálnymi platidlami mal každú chvíľu zrútiť. Napriek tomu predstavuje tento druh obchodovania isté riziko, ktoré musia používateľa prijať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom