Na obmedzený pohyb a aktuálnu situáciu doma i vo svete sa rozhodli zareagovať tvorcovia a distribútor nášho komerčne najúspešnejšieho filmu, politického trileru Sviňa. Ten sa pri premiére tešil obrovskému diváckemu záujmu a teraz sa presunul do online priestoru, kde si ho záujemcovia môžu za poplatok pozrieť. O téme informovali portál Stratégie.

Politický triler Mariany Čengel Solčanskej a Rudolfa Biermanna si vďaka jedinečnému projektu budeš čoskoro môcť vychutnať aj v pohodlí domova. Tvorcovia filmu v spolupráci s jeho distribútorom sa totiž dohodli na online premietaní pripomínajúcom virtuálne kino.

Počas piatich dní, od 29. apríla do 3. mája sa každý večer uskutočnia dve online premietania o 20:00 a 22:00 hod. Vstupenky na premietanie si budú môcť diváci zakúpiť na portále CinemArt za cenu 3,99 €.

Premietanie funguje presne tak, akoby si išiel do kina. Divák si zakúpi lístok na konkrétny dátum a čas, vstup do virtuálnej miestnosti mu bude umožnený 15 minút pred začiatkom streamovania. Podobne ako v kine nebude možné film počas premietania zastaviť ani pauznúť, prípadne sa v streame posunúť alebo vrátiť. Premietanie bude rovnako prebiehať bez reklám.

Dobrou správou je, že premietanie nie je obmedzené regiónom, pokiaľ si teda film budú chcieť pozrieť aj diváci v zahraničí, nemalo byť im v tom nič brániť. Film sa bude premietať vo FullHD rozlíšení, pre zachovanie stabilnej kvality streamu distribútor odporúča internetové pripojenie s rýchlosťou aspoň 7 Mbps.

Podobný projekt na Slovensku doposiaľ nemá obdoby. Vôbec prvýkrát v histórii sa totiž slovenský filmový hit podobnou formou dostáva k divákovi tak krátko po svojej premiére. Film Sviňa v kinách odštartoval vo februári a okamžite prepisoval historické tabuľky návštevnosti. Počas piatich týždňov ho v kinách videlo takmer 400 000 divákov, čo je na slovenskú snímku impozantné číslo.

Film vo veľkom ťažil predovšetkým z napätej spoločenskej situácie spojenej s parlamentnými voľbami a nebyť vypuknutia pandémie v súvislosti s COVID-19, s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou by sa stal aj najnavštevovanejším slovenským filmom v histórii.

Prvenstvo v tomto smere naďalej zostáva v rukách režiséra Juraja Jakubiska a jeho historickej drámy Bathoryčka, ktorú v kinách videlo 432 300 divákov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom