Hranie hier môžme považovať za istú formu relaxu. Existuje množstvo hier, ktoré sú dokonca certifikované lekármi a môžu slúžiť ako nástroj na liečenie niektorých porúch. Na druhej strane sú hry, pri ktorých veľa ľudí stratí nervy, z čoho ťažia predovšetkým výrobcovia klávesníc a myší. Pozrime sa spoločne na jedny z najťažších levelov v najznámejších hrách, pri ktorých sme museli stráviť hodiny, len aby sme sa posunuli v príbehu ďalej.

V tomto zozname sa objavia najznámejšie misie v hrách, pri ktorých si myslíme, že ich hralo najviac ľudí a sú všeobecne známe. Mnohým z vás sa pri čítaní určite vybavia nostalgické spomienky. Staršie ročníky určite pamätajú legendárnu Sega konzolu, ktorá ešte neobsahovala pamäť na ukladanie postupu a prechádzanie hier tak malo svoje čaro, keď pozastavená konzola bežala častokrát aj niekoľko dní.

Call of Duty 4 Modern Warfare

Misia: Mile Hile Club

Misia, ktorá bola súčasťou epilógu, patrí k určite najťažším z celej hry. Prebieha v lietadle plnom nepriateľov a hráč má len 60 sekúnd na to, aby sa cez nich prebojoval a zachránil rukojemníka. Obzvlášť na ťažšej obtiažnosti to bolo takmer nemožné a osobne som túto misiu prechádzal niekoľko dní. Nepriatelia sú silní a častokrát ťa zabijú ešte skôr než ti vyprší časový limit.

Vietcong

Misia: Tunnel Rat

Nekonečné tunely plné vietnamských nepriateľov vedeli potrápiť nejedného z nás. Stačilo zle odbočiť a hneď si sa stratil. Orientácia v nich bola skutočne náročná a hráč tak musel byť obzvlášť pozorný. No aj tak to trvalo niekoľko hodín, kým ich prešiel až na koniec. Nepomohla tomu ani obmedzená munícia a tmavé miesta, vďaka ktorým bola orientácia ešte viac sťažená. Na druhú stranu to pôsobilo autenticky a ty si tak mohol vžiť do pocitov, ktoré zažívali aj vojaci počas vojny vo Vietname.


GTA: San Andreas

Misia: Robbing Uncle Sam

V tejto hre sa nachádzalo viacero misií, pri ktorých praskli nervy nejednému z nás. Jednou z takých bola aj misia Robbing Uncle Sam, v ktorej si mal za úlohu ukradnúť 6 krabíc so svojím parťákom Ryderom. Keďže to bolo vo vojenskom objekte, prácu ti sťažovali neustále prichádzajúci vojaci, ktorí Rydera zabili snáď na ranu. Prechádzanie sťažoval aj fakt, že počas toho si musel vysokozdvižným vozíkom nakladať krabice do dodávky (ktoré vojaci s radosťou ničili a mohol si začať odznova).

GTA: Vice City

Misia: Demolition Man

Kto by zabudol na malý RC vrtuľník, ktorý si musel ovládať s chirurgickou presnosťou, inak si nemal šancu. Cieľom misie bolo rozmiestniť nálože v budove na rôznych miestach. Problém spočíval v tom, že vrtuľník uniesol len jednu nálož a v budove sa nachádzalo kopec prekážok. Stále si sa tak musel vracať späť, vziať ďalšiu a cestu opakovať. Nechýbali ani nepriatelia, ktorí na teba neustále útočili. A aby to bolo ešte ťažšie, si limitovaný časom, ktorý pri tejto misii šiel hádam dvojnásobnou rýchlosťou.

Mafia: The City of Lost Heaven

Misia: Fairplay

Najznámejšie preteky, na ktoré si potreboval takisto veľkú dávku trpezlivosti. Rýchle autá, súperi, ktorí do teba s radosťou nabúrajú a môžeš hrať od začiatku. Vznikali dokonca rôzne návody, ako využiť chyby v hre a vyhrať bez absolvovania celých pretekov. No stačilo sa hneď na začiatku dostať do vedenia a ovládať auto s citom. No kým sa človek do toho dostal, trvalo to hodnú chvíľu.


Bonus: World’s Hardest Game

Vraj najťažšia na svete

Táto hra sa sama nazýva ako najťažšou na svete. Cieľom je pohybovať štvorčekom tak, aby nedošlo ku kontaktu s iným objektom a dostať sa tak na druhú stranu.  Hru som vyskúšal ešte pred pár rokmi a je skutočne náročná. Moje snaženie väčšinou skončilo tak, že som s nervami hru vypol a pustil si radšej obľúbený seriál. Dostupná je ako na PC, tak aj na Android. A čo ty? Pri ktorej z hier si strávil najviac času a ktorá misia sa ti zdala byť najťažšia?

Stiahnuť najťažšiu hru na svete pre Android

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom