Minulý rok priniesol opäť niekoľko zaujímavých noviniek v najprogresívnejšom segmente technologického sveta. Výkon smartfónov sa opäť zvýšil, majú lepšie fotoaparáty a v niektorých prípadoch aj krajší dizajn. No ktorý výrobca dokázal priniesť najlepší produkt pre široké masy? 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Podľa britskej analytickej spoločnosti IHS Markit vyšiel zo súboja najlepšie dlhoročný kráľ predajov – Apple. V tomto prípade bol ľuďmi najviac kupovaný prekvapivo už takmer dvojročný iPhone 6S, ktorý tak suverénne ovládol rebríček. Vysoký trhový podiel a obrovský záujem fanúšikov dokumentuje aj zvyšná časť rebríčka, keďže iPhony obsadili všetky dôležité pozície. Nadvládu narúša až Samsung Galaxy S7 edge na 5. priečke, ktorý si však ešte počas februára taktiež odniesol jedno významné ocenenie.


zdroj fotografie: IHS Markit

Stal sa totiž celkovo „Najlepším smartfónom v roku 2016“. Ak ťa zaujíma, ako sa spoločnosť dostala k týmto zaujímavým výsledkom, v zásade zobrala 350 smartfónov a sledovala ich predajné „správanie“ po celom svete. Výsledkom je teda nadvláda iPhonu 6S. Tandem Samsung / Apple v tomto rebríčku narúša až čínske Oppo A53 na veľmi peknom 7. mieste.

zdroj fotografie: Android Authority

Nenechaj si ujsť
Apple len dnes spravil zásadný krok, ktorý ostatní výrobcovia spravili už dávno

Samozrejme, tento zoznam má istú výpovednú hodnotu ohľadne najzaujímavejších smartfónov na trhu, no rozhodne nie je smerodajný a táto popularita musí byť chápaná v mierne odlišnom smere. Avšak chceme vedieť, ktorý smartfón z roku 2016 je najlepší podľa teba! Určite nám to napíš do komentárov pod článkom.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
20%
Páči sa mi to
10%
Chcem to
10%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
50%
Neznášam to
10%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]