Malý krok pre človeka, veľký krok pre ľudstvo. Výrok, ktorý by sa dal v tomto prípade naozaj presne pozmeniť, aby korešpondoval s aktuálnou situáciou amerického výrobcu z Cupertina. 

Apple totiž po dlhých rokoch konečne upustil od 16 GB verzií svojich iPhonov a pre veľkú časť technologického sveta to znamená veľmi pozitívne novinky. Pri neustálom zvyšovaní kapacít bežných diskov, USB kľúčov či rôznych iných pamäťových médií bol práve Apple jediným, kto nechcel prijať tento posun vpred vo svojich smartfónoch. No našťastie sa to všetko zmenilo v dnešný deň, ktorý sa možno nezdá ako nijak výnimočný, no pre budúcnosť tejto spoločnosti znamená veľký krok.

zdroj fotografie: Apple

Posledným zástupcom oldschoolových smartfónov so 16 GB interným úložiskom sa zubami nechtami držal „najlacnejší“ model giganta – iPhone SE. Ten však dnes dostal mnohými žiadaným upgrade a základná kapacita 16 GB je teda definitívne preč. Nahradí ho základ v podobe 32 GB kapacity, ktorý ďalej podporuje 128 gigabajtová najvyššia verzia. Možno si ale povieš, že v tomto prípade musela určite narásť aj koncová cena.

Nenechaj si ujsť
Apple oficiálne predstavil najnovšie iPhony v exotickej červenej farbe! Kúpou prispeješ aj na dobrú vec

zdroj fotografie: Dgtle

Apple sa však rozhodol ponúkať obe konfigurácie za úplne rovnakú cenu ako v prípade predchádzajúcich verzií. So 16 GB iPhonmi sa tak môžeme smelo rozlúčiť. Žijeme v dobe, kedy sa veľkosti aplikácií, hier či videozáznamov rapídne zvyšujú, a tak krok týmto smerom vidíme ako naozaj veľké pozitívum. Apple konečne tlieskame!

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom