Jedna z najpopulárnejších aplikácii na počasie pre operačný systém iOS má obrovský problém. Prokurátor ju obvinil z neoprávneného zbierania dát o polohe používateľov.

Údaje o polohe používateľov mali tvorcovia aplikácie od používateľov získavať nevedomky a neoprávnene a následne ich mali využívať na komerčné účely. Jedná sa zhruba o 45 miliónov aktívnych používateľov, ktorých dáta mala spoločnosť Weather Company speňažovať a využívať ich na marketing.

Weather Channel/Screenshot

Vláda v súdnom procese tvrdí, že spoločnosť v aplikácii používateľov nabáda, aby si zapli sledovanie polohy, ktoré bude určené len na poskytovanie presnejších údajov o počasí. Nikde však nikdy neuviedli, že tieto dáta budú poskytované tretím stranám. Weather Channel je pritom v súčasnosti na App Store hodnotené ako najpopulárnejšia aplikácia pre sledovanie počasia.

Zobraziť celú galériu (2)
AppStore/Screenshot

Veľké spoločnosti ako Facebook či Google taktiež poskytujú údaje o používateľoch tretím stranám na lepšie cielenie reklamy, no tieto spoločnosti to majú zakotvené vo svojich podmienkach používania. Spoločnosť Weather Company patrí pod IBM a zatiaľ čo sa samotná Weather Company k tejto obžalobe zatiaľ nevyjadrila, tak spoločnosť IBM podala vyhlásenie, že tieto obvinenia sú dosť závažné a že rozhodne sa budú na súde voči tomu brániť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom