Najdrahší projekt v televíznej histórii, seriálový Pán prsteňov, za ktorým stojí spoločnosť Amazon, konečne odkryl niekoľko informácií o deji a svojom zasadení. Fanúšikov fantasy podľa tvorcov opäť čaká nezabudnuteľná cesta plná odvahy, intríg i zrady.

Ako informuje CBR, príbeh pripravovaného seriálu bude podľa predpokladov zasadený do tzv. Druhého veku, ktorý sa odohráva tisíce rokov pred udalosťami filmových trilógií Pán prsteňov či Hobbit.

Presné udalosti síce zatiaľ nepoznáme, oficiálny popis od Amazonu však potvrdzuje, že príbeh vezme skupinu hrdinov i záporákov na cestu naprieč Stredozemou, kde navštívia viaceré známe lokality. Nechýbajú medzi nimi kráľovstvo Númenoru, hlavné mesto Elfov, Lindon, temné hlbiny Misty Mountains, aj nepreskúmané lokality na samom kraji Stredozeme.

Moviestillsdb.com

Výpravná dramatická novinka divákov vezme späť do éry, v ktorej kráľovstvá povstali v sláve a ľahli popolom a hrdinovia museli čeliť zlu najtemnejšej postavy, akú kedy Tolkien napísal. Séria sa začne v období mieru a relatívneho pokoja a bude sledovať príbehy známych aj celkom nových postáv, ktoré čelia obávanému návratu Zla do Stredozeme.

Na aké udalosti sa teda seriál zameria?

Aj keď Amazon v oficiálnom popise potvrdil časové zasadenie a odhalil niektoré z lokalít, kde sa bude príbeh odohrávať, stále nevieme nič o hlavných postavách ani udalostiach, ktoré seriál zobrazí. Tvorcovia majú v tomto smere voľnú ruku, Druhý vek totiž trvá približne 3 500 rokov a v univerze Pána prsteňov predstavuje množstvo zásadných míľnikov.

Počas Druhého veku bol napríklad ukovaný Prsteň moci a Sauron, služobník Temného pána Morgotha začal postupne zhromažďovať svoju silu. Druhý vek je tiež známy založením ríše Eregion, ktorá bola po vojne so Sauronom neskôr vyplienená. Dôležité úlohy tu hrali Galadriel a kováč Celebrimbor, ktorý sa nechal oklamať Sauronom a ukoval mu Prstene moci.

YouTube

Rovnako počas tohto obdobia povstali a padli viaceré kráľovstvá ľudí, odohrala sa skaza Númenoru aj vojna tzv. Posledného spojenectva, v ktorej sa posledné zvyšky ľudí a elfov spojili proti Sauronovi v bitke pri Temnej veži.

História Druhého veku je teda extrémne rozsiahla a bude zaujímavé sledovať, ktoré udalosti si tvorcovia pre seriál vyberú. Celkovo Amazon ráta až s piatimi sériami Pána prsteňov, pričom v hre je najmenej jeden ďalší spin-off. Nie je tiež vylúčené, že každá séria pokryje iné časové obdobie.

Amazon do Pána prsteňov vkladá veľké nádeje. Len za práva na nakrúcanie seriálu spoločnosť zaplatila viac ako 200 miliónov eur, pričom dávnejšie avizovala, že naprieč piatimi potvrdenými sériami do projektu plánuje naliať najmenej ďalšiu miliardu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP