Elon Musk už vopred varoval, že Cybertruck sa nebude páčiť každému. A je tomu naozaj tak, vyzerá ako zo sci-fi filmu. Každá minca má dve strany, a preto si aj tento Elonov výtvor rýchlo našiel svojich fanúšikov. Počas prvých 48 hodín od jeho predstavenia spoločnosť zaznamenala viac ako 200 000 objednávok, informuje WindowsUnited.

Hranatý pick-up Cybertruck s elektrickým pohonom pôjde do predaja až koncom roka 2022 v troch verziách. Každá z troch verzií bude mať iné špecifikácie, ktoré sme podrobnejšie rozoberali tu. Cena sa pohybuje v prepočte medzi 36 000 až 63 000 eurami. Prezentácia nového vozidla však okrem rozbitia nerozbitného skla účastníkov prekvapila aj viacerými chýbajúcimi detailmi, ktoré sú už roky bežnou súčasťou automobilov. Jedným týchto detailov sú napríklad stierače.

Twitter

Finálny produkt síce nemusí vyzerať úplne rovnako ako prototyp, ktorý Tesla v piatok predstavila, ale pravdepodobne na ňom už nebudú realizované priveľké zmeny. Môže sa však stať, že Cybertruck skutočne nebude mať na prednom skle stierače. Ich funkcia by tak musela byť nahradená inou, výrazne lepšou alternatívou. Jednou s možností je takzvané „pulzné laserové čistenie“ povrchu skiel od dažďa a nečistôt.

Cybertruck
Tesla

Čistiace zariadenie a spôsoby pulzného laserového čistenia sú podrobnejšie vysvetlené na kresbách v patentovom spise. Vynález bol prihlásený v máji a patentovaný deň pred predstavením Cybertrucku. Čistiaci systém má obsahovať systém, ktorý bude sám detekovať nečistoty na povrchu sklenenej časti vozidla. Riadiaci obvod nasmeruje na nečistoty laserový lúč, ktorý kmitá na takej frekvencii, že usadeniny či iné nečistoty z povrchu jednoducho vymaže. Expozícia laseru má byť regulovaná, aby nevzniklo poškodenie skleneného povrchu.

Táto technológia by sa podľa názvu nemusela používať len na automobily, ale napríklad aj na čistenie solárnych panelov. Tie totiž často nepracujú na 100 % práve kvôli nemožnosti ich jednoducho raz za čas očistiť od prachu alebo iných nečistôt. Pre ľudí, ktorí nevedeli rozdýchať futuristický dizajn najnovšieho pick-upu od Tesly je tu teraz novinka, ktorá je ešte menej predstaviteľná.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom