Zajtra v noci (pre Slovákov) a dnes večer pre amerických divákov sa môžu fanúšikovia tešiť na veľkolepé finále Game of Thrones. Nie všetci sú však ochotní seriál opustiť po 80-minútovej poslednej epizóde. Nedávne prieskumy ukázali, že takmer 11 miliónov pracujúcich Američanov kvôli finále seriálu nepríde nasledujúci deň do práce.

Podľa nového prieskumu Inštitútu pracovnej sily v Kronose, bude poslednú epizódu Game of Thrones sledovať až 27,2 miliónov pracujúcich Američanov. Odhaduje sa, že 4,9 miliónov z nich predĺži obdobie smútku pre svoj obľúbený seriál a nasledujúci deň nepríde do práce, a to buď pod zámienkou choroby, alebo využitím dňa dovolenky.

Ľudia pracujúci v pondelok však nie sú jediní, ktorí si chcú finále Game of Thrones vychutnať v pohodlí. Až 5,8 miliónov zamestnancov, ktorí zvyčajne pracujú v nedeľu večer, takisto plánuje do práce neprísť, aby naživo videli, kto nakoniec získa Železný trón.

Kým 10,7 milióna by mal byť teda celkový počet chýbajúcich, očakáva sa, že ďalších 2,9 milióna príde v pondelok ráno do práce neskoro a 3,4 milióna priznáva, že zariadili, aby v pondelok mohli pracovať z domu, aj keď tak obyčajne nerobia. Viac ako milión pracujúcich bude taktiež v pondelok menej produktívnych ako zvyčajne, keď budú tráviť svoj pracovný čas diskusiou, čítaním príbehov alebo uverejňovaním príspevkov na sociálnych sieťach o veľkolepom konci série, píše CNBC.

Keď sa však Kronos pozrel na to, ako celá posledná séria Game of Thrones ovplyvňuje produktivitu v práci, prišli k zisteniu, že seriál môže stáť zamestnávateľov obrovské množstvo produktivity zamestnancov. Až 20,4 miliónov pracujúcich hovorí, že seriál ovplyvnil ich prítomnosť a produktivitu v práci a približne 4,4 milióna zamestnancov už za posledných päť týždňov vynechalo aspoň deň práce, aby si mohli seriál znovu pozrieť a obnoviť si kľúčové udalosti v sérii alebo dohnať zmeškané epizódy.

Neuveriteľných 35,8 miliónov zamestnancov podľa prieskumu rovnako pripúšťa, že strávia v práci aspoň jednu hodinu týždenne rozprávaním sa alebo čítaním o Game of Thrones, aj keď seriál aktívne nesledujú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom