Orange opäť potvrdil pozíciu lídra v oblasti kvality mobilnej siete na Slovensku. Ocenenie Najlepšia mobilná sieť na Slovensku od nezávislej renomovanej spoločnosti Commsquare (nástupca Systemics PAB) získal už po štvrtýkrát za sebou.

Mobilná sieť od Orangeu je najkvalitnejšou mobilnou sieťou na Slovensku. Vyplýva to z výsledkov meraní spoločnosti Commsquare, ktorá Orangeu udelila za mobilné siete ocenenie The Best Slovakian Mobile Network in the Test. Orange tak nadviazal na víťazstvá v testoch tejto renomovanej spoločnosti z rokov 2020, 2021 a 2022.

Najkvalitnejšia mobilná sieť na Slovensku je od Orangeu

Testy prebehali v európskom meradle, pričom celkovo bolo testovaných 28 operátorov v 9 krajinách. Merania Commsquare na Slovensku v rámci pravidelnej štúdie DSBO prebiehali od 1. do 22. júna 2023 a pokrývali reprezentatívne územia Slovenska vrátane 24 najvýznamnejších miest a spojovacích komunikácií. Predmetom testu boli siete všetkých štyroch operátorov, pričom Orange v ňom získal celkovo 900 bodov. Ostatní operátori, Telekom, O2 a Štvorka, získali spolu 869, 814 a 480 bodov.

Z  nezávislých meraní vyplýva, že priemerná dosahovaná rýchlosť sťahovania dát v mobilnej sieti Orange Slovensko dosiahla 176,0 Mbit/s. Priemerná rýchlosť sťahovania dát vo veľkých mestách dosiahla až 214,96 Mbit/s, v malých mestách 150,1 Mbi/s a na cestách 92,3 Mbit/s. To boli najrýchlejšie dosiahnuté rýchlosti spomedzi všetkých štyroch operátorov na Slovensku. Okrem rýchlosti Orange dosahoval kvalitné výsledky aj v ostatných sledovaných parametroch dátovej siete, ako napríklad sťahovanie webových stránok či spustenie videa. Pri hlasových službách najlepšie výsledky dosiahol pri celkovej kvalite a úspešnosti zrealizovania VoLTE hovorov.

Čo je to DSBO?

Štúdia Data Service Benchmarking and Optimisation je realizovaná priebežne od roku 2005 s cieľom poskytovať konzistentné hodnotenia dátových aj hlasových služieb v krajinách, kde pôsobí skupina Orange. V roku 2023 štúdia skúmala výkonnosť sietí medzi 28 operátormi v 9 krajinách. Zameriavala sa na hodnotenie zákazníckych skúseností z využívania dátových služieb v mobilných sieťach prostredníctvom prístupu do internetu v mobilnom telefóne, ako aj hlasových služieb vrátane VoLTE.

Dôraz kladú na bezpečnosť siete

Orangeu záleží, aby sa jeho zákazníci v najlepšej sieti cítili aj bezpečne a je presvedčený, že jeho povinnosťou je ochrániť svojich zákazníkov v online prostredí.

Vďaka službe Online ochrana, ktorá je automatickou a bezplatnou súčasťou hlasových Paušálov Plus, mobilného internetu Go Safe a balíkov pevného internetu Home Safe je toto všetko možné.

Služba dokáže zablokovať škodlivý obsah ešte predtým, ako by sa mohol dostať do zariadenia zákazníka. Poskytuje vlastné zabezpečenie zariadení pred vírusmi a kybernetickými hrozbami a čo najviac eliminuje riziká ako sú phishing, spam, malware, ransomware, trójsky kôň alebo rôzne platobné a iné podvody.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú