V aktuálnej záplave filmov a seriálov na Netflixe je jednoduché stratiť prehľad o menej známych novinkách, ktoré do ponuky služby prídu v tichosti a bez veľkých ohlasov. Do tohto obsahu sa v auguste radí aj dokumentárna miniséria High Score venovaná vzniku herného priemyslu a ikonickým herným sériám.

Seriálový dokument nás vráti v čase a posvieti si na počítačových nadšencov i herných vizionárov, ktorí stáli za vznikom ikonických konzol a herných sérií počas 70-tych až 90-tych rokov minulého storočia.

Herný priemysel bol v tom čas iba v plienkach, High Score sa preto zameria na dôležité míľniky, ktoré jeho napredovanie sprevádzali a formovali jeho ďalšie smerovanie. Opomenuté nebudú legendárne značky Atari, Sega, herné automaty aj príbeh stojaci za vznikom spoločnosti Nintendo.

Nová dokumentárna miniséria má podľa tvorcov dva základné ciele. Prvým je priniesť nostalgickú spomienku na dávno zabudnuté časy a osloviť herných nadšencov, ktorí mali dočinenia s prvými hernými konzolami.

Druhým naopak osloviť mladšiu generáciu hráčov a ukázať jej, čo všetko predchádzalo novodobým herným konzolám v podobe PlayStation a Xbox v časoch, kedy v hernom svete neboli stanovené prakticky žiadne pravidlá.

6-dielna novinka si počas necelých piatich hodín posvieti na vznik ikonických hier ako Space Invaders, Pac-Man, Final Fantasy, Sonic the Hedgehog, Madden NFL, Street Fighter, Mortal Kombat alebo Doom, pričom v mnohých prípadoch vyspovedá priamo ich tvorcov.

Opomenuté nezostanú ani dôležité historické udalosti v hernom priemysle ako pád Atari, boj medzi Nintendo a SEGA či príchod násilných videohier, ktorý vyvolal kontroverzné ohlasy.

High Score už si stihli pozrieť vybrané zahraničné médiá, ktoré v recenziách nešetria chválou. Gamespot napríklad novinku definoval ako doposiaľ najpôsobivejší herný dokument, páčil sa aj recenzentovi portálu Slashfilm, ktorý si nespomínal, kedy videl podobne kvalitný dokument z herného sveta.

High Score do ponuky Netflixu príde v stredu 19. augusta, dostupný by mal byť aj podporou českých titulkov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP