Zdá sa, že Xiaomi to s výrobou tenisiek myslí naozaj vážne. Len nedávno predstavilo inteligentné tenisky s čipom od Intelu a teraz sa pochválilo ďalšími. Tentokrát ide o najlacnejšie inteligentné Xiaomi tenisky.

Aj nové tenisky sa radia medzi športovú obuv. Dostupné budú celkovo v šiestich farebných prevedeniach ako pre mužov, tak aj pre ženy. Čo by to boli tenisky od výrobcu elektroniky bez špeciálnych vlastností? Už ani nie je prekvapením, že tenisky ukrývajú inteligentný čip, ktorý svojho majiteľa informuje napríklad o počte prejdených krokov, trvaní aktivity alebo spálených kalóriách. Teda, samozrejme, až po spárovaní s aplikáciou od Xiaomi. Tento čip je chránený certifikáciou IP67, takže trochu dažďa či nebodaj mláky mu určite nezaškodí. Napája ho jedna CR2032 batéria, ktorá sa dá ľahko zohnať aj vymeniť.

xiaomi tenisky
zdroj fotografie: Xiaomi

Kúpiť Xiaomi tenisky s Intel čipom
Zľavový kupón retailmenot

Podľa výrobcu sú tenisky veľmi pohodlné, ľahké a sadnú na každú nohu. Keďže sú tenisky navrhnuté pre športové aktivity, Xiaomi sa zameralo aj na priedušné stielky a tvar navrhlo tak, aby nohy v teniskách „nelietali“ a poskytovali tak maximálny komfort. Nechýba ani protišmyková podrážka či reflexné prvky, aby bolo tvoje behanie bezpečné aj po tme. Do predaja sa dostanú už počas Xiaomi Mi Festivalu, ktorý začína 6. apríla a potrvá do 9. apríla. Ženské prevedenie nových tenisiek bude dostupné vo veľkostiach od 36 do 39, mužské zasa od 39 po 46.

xiaomi tenisky

Minulý mesiac Xiaomi prinieslo v spolupráci s výrobcom 90 Minutes iné športové tenisky s čipom od Intelu. Ich oficiálna cena činí okolo 40 € a k nám sa nakoniec dostali až za 90 €. Novým inteligentným teniskám nastavil výrobca ešte nižšiu cenu a Číňania si ich tak kúpia za približne 33 €. Keď ich zaradia do ponuky aj e-shopy, cena pre nás bude pravdepodobne taktiež na úrovni okolo 90 €.

xiaomi tenisky
zdroj fotografie: Xiaomi

xiaomi tenisky
zdroj fotografie: Xiaomi

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP