Pred pár dňami došlo k dlho očakávanému predstaveniu novinky od Xiaomi. Pri prvom pohľade na cenu sa môže zdať, že ide o tuctový smartfón strednej triedy, akých sú na dnešnom trhu desiatky. Bez pochýb však ide o najlacnejšiu vlajkovú loď, ktorá nesie názov Poco F1. Master of Speed, ako je označovaný smartfón ponúka extrémnu výbavu, vďaka ktorej prídu tejto novinke na chuť aj tí najnáročnejší používatelia.

Túžbou nejedného používateľa je konkurovať takto lacným smartfónom aj zariadeniam, ktorých cena býva niekoľkonásobne väčšia. S novým Poco F1 je to viac než reálne. Pri predstavení však čínska spoločnosť Xiaomi uviedla Indiu ako primárny trh. Možno aj kvôli skvelým ohlasom sa názor výrobcov zmenil a smartfón bude dostupný aj v iných častiach sveta.

Prečítajte si tiež!
Xiaomi predstavilo najlacnejšiu vlajkovú loď sveta. POCO F1 má Snapdragon 845, vodné chladenie, plné LTE a cenu, ktorá ťa posadí

Dostupnosť v 65 krajinách sveta

K oznámeniu dostupnosti smartfónu až pre 65 krajín došlo 27. augusta v Paríži. Ako ste si už určite všimli, Poco F1 nebude dostupné pre obyvateľov USA ani Kanady. Nie je to prvýkrát, kedy čínsky výrobca tieto krajiny vynechal. Dôležitejšie však je, že na zozname krajín, ktoré sa môžu tešiť na extrémne vybavenú novinku sa objavilo aj Slovensko. Globálny predaj bol odštartovaný 27. augusta. Smartfóny budu dostupné na oficiálnych predajcov Xiaomi. Aké budú ceny ?

Pôvodné ceny za jednotlivé modely v Indii: 

  • 6 + 64 GB za ~260 €
  • 6 + 128 GB za ~300 €
  • 8 + 256 GB za ~360 €

Rozdelenie cien na svetových trhoch bude aj o 25 % väčšie, avšak stále je to v porovnaní s kvalitou veľmi rozumná cena

  • Napríklad vo Francúzsku za cenu 329 € dostanú zákazníci verziu 6 + 64 GB, za 369 € 6 + 128 GB
  • Španielsky predaj bude spustený 30. augusta a najlacnejšia verzia bude dostupná za 300 €
  • Ku nám zrejme dorazí Poco F1 s cenami ako vo Francúzsku a ďalších európskych trhoch
Poco F1 dostupné už aj na Slovensku

Novinka od Xiaomi, ktorá sa vďaka svojím parametrom stala vlajkovou loďou je dostupná už aj na Slovensku. Smartfón, ktorému si prídu na svoje aj najnáročnejší používatelia je k dispozícii aj pre slovenských fanúšikov. Predposledný augustový deň sa vďaka rozšíreniu dostupnosti smartfónu do 65 krajín produkt ocitol aj u oficiálneho Xiaomi predajcu pre Slovensko, Mi-store.sk. Za model Poco F1 6 + 64 GB tak slovenskí zákazníci zaplatia 389 €. 128 GB verzia bola ocenená na 429 €.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú