SmartHome riešenie Google Nest ponúka pre používateľov možnosť ovládať svoju domácnosť pomocou pripojených elektronických zariadení a hlasového asistenta Google Assistant. Dnes je na trhu niekoľko tisíc rôznych produktov, ktoré túto možnosť ponúkajú, od zásuviek až po ovládanie kúrenia. Nepatria tu však len zariadenia priamo od Googlu, ale aj od množstva ďalších výrobcov, medzi ktorých patrí aj Xiaomi.

Práve Xiaomi nedávno spôsobilo problém, na ktorý upozornil používateľ Redditu Dio-V. Spoločne s Google Nest vlastní aj niekoľko kamier od Xiaomi Mijia. Ide o jednu z najlacnejších IP kamier od Xiaomi, ktorá ponúka FullHD rozlíšenie a široký pozorovací uhol pri cene len 25 €. No keď si chcel pozrieť aktuálne dianie vo svojej domácnosti, narazil na nepríjemný problém. Na jeho obrazovke sa začali zobrazovať záznamy z kamier cudzích ľudí.

Ako z hororového filmu

Ako by to nestačilo, záznam z týchto kamier bol čiernobiely a pretínali ho rôzne čiary, akoby bol signál niečím rušený. Či ide o skutočný problém, alebo len dobre nafingovaný podvrh, nie je možné v súčasnosti overiť. Napriek tomu spoločnosť Google na tento problém okamžite zareagovala a oslovila priamo Xiaomi – informuje portál AndroidAuthority.

Cieľom je prísť na koreň tohto problému a zaistiť také opatrenia, aby sa podobná situácia už nikdy neopakovala, nakoľko ide o pomerne závažný bezpečnostný problém (na jednom zábere sú vidieť spiace malé deti). No kým sa tak stane, zariadenia Xiaomi Mijia spoločnosť Google zakázala. Zatiaľ ide len o preventívne a dočasné opatrenie a nie sú žiadne náznaky, aby bolo Xiaomi nadobro vylúčené z prostredia Google Nest.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom