Bol rok 2001 a do kín vstúpil film o pouličných závodníkoch so skvelým názvom, Rýchlo a Zbesilo. O skoro dvadsať rokov neskôr v tejto sérii sledujeme totálne nereálne akčné scény, bitky a bláznivé kúsky, ktoré nerozumejú zákonom fyziky. Či to malo byť vtipné alebo to tvorcovia mysleli vážne doteraz netušíme, no na dnešných divákov to funguje.

Keďže teda ide o preveľmi úspešnú sériu, je jasné, že musela dostať aj nejaké iné rozšírenie. Pozeráme sa teda na prvý spin-off príbeh série, v ktorom učinkujú Hobbs & Shaw, teda Dwayne Johnson a Jason Statham. Ako už teda môžete tušiť, filmy, v ktorých hrá Dwayne Johnson majú svoju špecifikáciu a nie, ani tento nevybočí z radu.

Čo viac k tomu dodať. Hlavné je, že tvorcovia sú si vedomí, aké bláznovstvo chcú divákom priniesť. Zaujímavými hereckými prírastkami sa stávajú Vanessa Kirby, ktorá si zahrá sestru Deckarda Shawa, Idris Elba, ktorý sa ukáže ako záporák ale prekvapivo aj Helen Mirren, ktorá si zase strihne matku Jasona Stathama.

Film je v dobrých režisérskych rukách Davida Leitcha, ktorý sa postaral o prvý film v sérii John Wick ale aj druhého Deadpoola. O scenár sa postaral Chris Morgan, ktorý stál aj za filmami Rýchlo a Zbesilo 4,5,6,7 a Tokyo Drift. Ja už teda netuším, čo viac o tomto napísať. Hobbs & Shaw dorazia do slovenských kín už 1. augusta.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom