Bitcoin je najmilovanejším a zároveň najnenávidenejším aktívom modernej doby. Fenomén, ktorý vznikol vďaka anonymnému tvorcovi a zo začiatku ho používala len úzka skupina ľudí na internetových fórach, sa dostal až do portfólií obrovských fondov a firiem a je témou, na ktorú upiera oči celý svet financií.

Ako všetko ostatné v dnešnej dobe, aj bitcoin má stále množstvo fanatických milovníkov a odporcov, ktorí by za jeho prežitie či koniec napísali niekoľko stoviek riadkov v článkoch. Ich počet tradične narastá priamoúmerne s cenou najväčšej kryptomeny a zatiaľ čo niektorí počas bublín vyzdvihujú bitcoin do nebeských výšin, iní už pri maličkom náraste varujú pred prasknutím bubliny.

Slovné spojenie „bitcoin je mŕtvy“ sa však na titulkách článkov objavilo už nespočetne veľa krát, pričom často býva spájané s fenoménom FUD, teda fear, uncertainty and doubt, alebo strach, neistota a pochybnosti.

Rozoberieme si, ako je tento pojem prepojený s bitcoinom a ako dokáže ovplyvňovať jeho cenu, pričom do článku sme na rozhovor prizvali aj Jakuba Vejmolu alebo Kicoma, známeho vďaka svojmu YouTube kanálu Bitcoinovej kanál, ktorý je jedným z najsledovanejších svojho druhu v Českej a Slovenskej republike.

Strašiak pre neskúsených investorov
Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP