Netflixu nie je kórejská kinematografia vôbec cudzia a v knižnici služby je možné nájsť desiatky filmových i seriálových kúskov z tejto produkcie. Veľká časť z nich západným divákom príliš veľa nepovie, objavia sa však aj počiny, ktoré stoja za pozornosť. V nedávnej minulosti to bol historický zombie horor Kingdom, ten sa však ukazuje ako slabý odvar oproti aktuálnej novinke Squid Game, ktorá má našliapnuté stať sa celosvetovým fenoménom.

Netflix

Novinka z Južnej Kórey aktuálne na Netflixe valcuje rebríčky sledovanosti, podľa štatistických údajov Flixpatrol v tejto chvíli neexistuje krajina, kde by Squid Game nerezonoval aspoň v prvej trojke najsledovanejších noviniek. Seriál navyše z trónu sledovanosti zosadil aj silného hráča – tretiu sériu populárneho Sex Education, čo je vzhľadom na jeho pôvod excelentný úspech.

Krvavé Hry o život

Squid Game do centra stavia zadlženého stroskotanca Seonga, ktorý pri snahe rýchlo sa dostať k peniazom súhlasí s ponukou záhadného jedinca zúčastniť sa na súťaži s bohatou odmenou. Podmienky sú na prvý pohľad jednoduché – hrá sa šesť rôznych hier, ak súťažiaci porušia pravidlá, idú z kola von a sú eliminovaní. V tomto prípade však doslova, keďže už prvá súťaž ukáže, že v zdanlivo nevinných detských hrách nejde len o peniaze, ale o život.

Netradičný námet spojený s nevyspytateľným dejom, sympatickými postavami i nečakanými zvratmi zo seriálu zo dňa na deň spravil celosvetový hit a diváci Squid Game vo veľkom odporúčajú aj na sociálnych sieťach. Na Twitteri bola novinka iba za dva dni od premiéry spomenutá viac ako 200,000-krát a trend naďalej narastá.

O nič horšie na tom nie sú ani hodnotenia, v ktorých Squid Game trhá strop. Na populárnom agregáte ČSFD napríklad pri prvej sérii momentálne svieti skóre 89 %, vďaka čomu seriálu patrí 105. priečka v najlepšie hodnotených seriáloch vôbec. Prvá 9-dielna séria je preto povinnou jazdou pre všetkých televíznych nadšencov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú