Netflix má momentálne nečakaného kráľa sledovanosti. Z juhokórejského seriálu Squid Game (Hra o oliheň) sa stal celosvetový fenomén a novinka sa teší diváckej priazni aj skvelým hodnoteniam. Niekoľko ľudí však úspech seriálu pravdepodobne príliš neteší – tvorcovia v ňom totiž neúmyselne použili ich telefónne čísla, upozorňuje Todayonline.

Udalosti seriálu sa zameriavajú na zadlžených jedincov žijúcich na okraji spoločnosti, ktorí majú jedinečnú príležitosť obrátiť svoj život a dostať sa k stámiliónovej odmene. Jediné, čo treba spraviť, je zavolať na telefónne číslo na vizitke, súhlasiť s účasťou a následne vyhrať šesť smrtiacich kôl v zdanlivo nevinných detských hrách.

Netflix

Naprieč 9-timi epizódami úvodnej série sa takto na vizitkách detailne objavila trojica 8-miestnych telefónnych čísel, tie však v Južnej Kórei skutočne existujú a čoskoro po premiére začali ich majiteľov zaplavovať doslova tisícky telefonátov a správ.

Čítal si už? 
Po prvých častiach ostaneš v šoku, tento Netflix seriál treba vidieť. Nevinné detské hry sa tu menia na boj o život

Prvý poškodený napríklad za posledný týždeň musel odmietnuť viac ako 4 000 telefonátov. Batéria mu nevydrží ani pol dňa, keďže neustále pribúdajú ďalší volajúci. Vlastník čísla spočiatku nemal žiadnu predstavu, prečo ho zo dňa na deň začali otravovať cudzí volajúci, až neskôr sa dozvedel o seriáli, kde sa jeho telefónny kontakt objavil.

Podobný príbeh sa píše aj v prípade druhej „obete“, podnikateľky Kim Gil-Younga, ktorá svoje číslo používa už 20 rokov, no pravdepodobne sa ho bude musieť vzdať. Miera telefonátov je podľa nej neúnosná, ľudia jej volajú so žiadosťou o účasť v hre, hovoria jej o svojich dlhoch a pýtajú sa, či sa s nimi nedá niečo spraviť.

Netflix

Veľká časť hovorov je zároveň len výstrelkom fanúšikov seriálu, kedy povedia, že sa chcú zúčastniť hry a hovor ukončia. Za jediný deň vie takto majiteľke čísla prísť približne 2 000 telefonátov a správ.

Operátor aj Netflix situáciu riešia

Správy sa už dostali aj k Netflixu, ktorý sa však podľa portálu Koreaboo k situácii najskôr postavil apaticky a jednoducho povedal, že s ňou nevie nič robiť. Problémom však je, že podľa juhokórejských zákonov je zverejnenie telefónneho čísla bez súhlasu majiteľa zakázané a Netflixu zaň hrozí pokuta do výšky 48 000 eur.

Netflix v spolupráci s mobilným operátorom preto následne poškodeným ponúkol kompenzáciu približne 1 milión wonov (725 €), ktorú však pravdepodobne majitelia čísel odmietli. Aktuálne sa totiž tamojší hovorca Netflixu vyjadril, že situáciu stále riešia. Bez výmeny čísel sa však problém pravdepodobne nevyrieši.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP