Po ruskom rezorte diplomacie si účet na sociálnej sieti TikTok vytvorilo i ministerstvo pre mimoriadne situácie. Na svojom profile chce zverejňovať videá o profesionálnej činnosti záchranárov a hasičov.

Jedným z prvých zverejnených príspevkov bolo video zachytávajúce hasiča, ako robí plank vzpierajúc sa rukami len na ostrí dvoch sekier, pričom nohami sa zeme vôbec nedotýka. Ministerstvo vyzýva sledovateľov kanála, aby jeho výkon ohodnotili v diskusii, prípadne zverejnili aj svoje pozoruhodné výkony.

TikTok skúšal už aj rezort diplomacie

Ďalšou platformou, na ktorej bude ministerstvo komunikovať s verejnosťou, bude aj sieť Likee, kde tiež založilo účet, informoval spravodajský portál Meduza.io. Vytvorenie profilu ministerstva zahraničných vecí v sieti TikTok vysvetlila jeho hovorkyňa Marija Zacharovová tým, že sa to plánovalo „už dlho“, pričom tento proces sa urýchlil „vývojom v posledných týždňoch“.

Zacharovová nespresnila, čo konkrétne má na mysli, ale prvé dva príspevky ministerstva na TikTok-u sa týkajú opozičného politika Alexeja Navaľného, ktorému súd v Moskve 2. februára zmenil podmienečný trest, vynesený ešte v roku 2014, na nepodmienečný v trvaní dva roky a osem mesiacov väzenia, upozornila v nedeľu Meduza.io.

Zobraziť celú galériu (1)
Pixabay (úprava redakcie)

Vo svojom prvom príspevku sa ruský rezort diplomacie vrátil k Navaľného výrokom z augusta roku 2020, keď hovoril o vývoji ruskej vakcíny proti vírusovému ochoreniu COVID-19 a spochybňoval slová prezidenta Vladimira Putina o jej úspešnom vývoji, vysokej účinnosti i príprave masovej výroby. Meduza.io v tejto súvislosti poznamenala, že v tom čase nielen Navaľnyj pochyboval o prvej ruskej vakcíne.

Na vyvrátenie Navaľného „výsmechu“ ruskí diplomati v druhom videospote citovali slová šéfa európskej diplomacie Josepa Borrella, ktorý počas nedávnej návštevy Moskvy ruskú vakcínu ocenil, poukázal na výsledky štúdie publikované v časopise Lancet, zablahoželal ruským vedcom k úspechu a vyjadril nádej, že európska lieková agentúra ruskú vakcínu zaregistruje.

Túto premiéru ruského rezortu na sociálnej sieti TikTok však jeho používatelia veľmi neocenili, konštatovala Meduza.io, a vyžiadala si aj množstvo kritiky, vrátane komentárov požadujúcich predovšetkým prepustenie Navaľného a ďalších politických väzňov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP